Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Morbidelli pakt in Valencia poleposition in MotoGP

Morbidelli pakt in Valencia poleposition in MotoGP

VALENCIA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Valencia, de voorlaatste race van dit seizoen in de MotoGP. De 25-jarige Yamaha-coureur zette met 1.30,191 de beste tijd neer op het Circuit Ricardo Tormo. Hij was een fractie sneller dan de Australiër Jack Miller, die op zijn Ducati 0,096 seconde minder snel was. Morbidelli en Miller hebben op de voorste startrij gezelschap van de Japanner Takaaki Nakagami (Honda).

Morbidelli veroverde eind september in Barcelona zijn eerste pole in de koningsklasse. De Italiaan kon zijn eerste startplaats toen niet verzilveren in de race. Morbidelli eindigde in Barcelona op de vierde plaats. Hij won dit jaar wel al twee andere grands prix, in San Marino en de Spaanse stad Teruel. In het WK-klassement neemt de Romein de vijfde plaats in met 117 punten.

De Spanjaard Joan Mir kan zondag de wereldtitel veroveren. Mir, die het WK-klassement 37 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Alex Rins en de Fransman Fabio Quartararo, kwam in de kwalificatie niet verder dan de twaalfde plek. De Suzuki-coureur staat vlak achter Quartararo (elfde) en kort voor Rins (veertiende) op de startopstelling. De 23-jarige Spanjaard weet dat hij in Valencia aan een podiumplaats genoeg heeft om de wereldtitel in de MotoGP te veroveren.

In de Moto2 wist Bo Bendsneyder zich op de derde startrij te nestelen. De 21-jarige Rotterdammer reed in de kwalificatie de negende tijd. Bendsneyder, die na dit seizoen moet vertrekken bij het raceteam van Roelof Waninge, gaf 0,351 seconde toe op de Italiaan Stefano Manzi, die pole pakte. Vorige week pakte de Nederlandse coureur op hetzelfde circuit in de GP van Europa voor de tweede keer dit seizoen WK-punten door als veertiende te eindigen.

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

13 minuten geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

1 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

1 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

2 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

2 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.

2 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

4 uur geleden