Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moordzaak-Wiersum blijft in Amsterdam

Moordzaak-Wiersum blijft in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag bepaald dat zij de moordzaak Derk Wiersum onder zich houdt. Zij wees woensdag een verzoek van advocaat Job Knoester om de zaak over te hevelen naar een andere rechtbank af, tijdens een tussentijdse zitting in de zaak tegen de verdachten Moreno B. en Giërmo B.

Knoester, raadsman van verdachte Moreno B., heeft twijfels over de onafhankelijkheid en onpartijdigheid van de rechtbank, omdat Wiersum eerst en vooral een Amsterdamse advocaat was. Zijn gewelddadige dood dompelde de rechtbank in de hoofdstad onder in rouw. Begrijpelijk, betoogde Knoester, maar niet bevorderlijk voor de objectiviteit onder de Amsterdamse rechters die de zaak van zijn cliënt Moreno B. moeten beoordelen.

De rechtbank acht zich prima in staat de strafzaak op een onpartijdige manier te behandelen. Zij wees een eerder soortgelijk verzoek van de advocaat van Anouar T. af, met nagenoeg dezelfde overwegingen. T. wordt verdacht van het organiseren van de moord op Wiersum. Hij is een neef van Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces waarin Wiersum optrad als advocaat van kroongetuige Nabil B. Ridouan Taghi wordt gezien als het brein achter de moord op Wiersum.

Vluchtauto

De raadsman van Giërmo B. deed een vergeefs verzoek zijn cliënt vrij te laten uit voorarrest. Volgens raadsman Jacques Taekema is B. niet aan de nog onbekende schutter te linken. Zolang die link er niet is, is de verdenking tegen B. te mager, vond de advocaat. Volgens de rechtbank zijn er genoeg aanwijzingen voor B.'s betrokkenheid bij de moord om hem voorlopig in de cel te houden.

De beide verdachten zijn vorig jaar aangehouden. Het Openbaar Ministerie stelt dat beide mannen in de auto hebben gezeten die als vluchtauto is gebruikt. Ook is er verdacht telefoonverkeer tussen beiden. Woensdag kwam justitie nog met aanvullend bewijs, dat onder meer bestaat uit WhatsAppjes van vriendinnen van de mannen waarin in versluierde taal over de moordplannen werd gecommuniceerd. De berichten versterken het beeld dat het de bedoeling is geweest Wiersum al eerder te vermoorden.

Beladen onderzoek

Wiersum (44) werd op de ochtend van 18 september nabij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Giërmo B. werd als eerste opgepakt, de twee anderen volgden in de maanden daarna. Het drietal ontkent. Anouar T. is tot dusver apart van de twee anderen op tussentijdse zittingen verschenen. Dat wordt anders op de eerstvolgende zitting op 21 september. Dan wil de rechtbank de zaken tegen alle drie de verdachten in het beladen onderzoek bespreken.

De inhoudelijke behandeling van de zaak is voorzien voor 2021.

Meer uit Binnenland

Aantal zelfdodingen licht gedaald, zorgen over jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.

27 minuten geleden
Woningen ontruimd om brand na mogelijke explosie in Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.

3 uur geleden
Acht aanhoudingen na ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.

4 uur geleden
ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
Nederlanders vrezen niet meer op de VS te kunnen rekenen

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.

6 uur geleden
Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

10 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

12 uur geleden