Moordzaak Weiteveen: ruzie over huis al kort na verkoop
ASSEN (ANP) - De ruzie over het huis dat Richard K. kreeg met de kopers ervan, de latere slachtoffers van de dubbele moord in Weiteveen, ontstond al binnen enkele weken na de verkoop, in januari 2023. Dat bleek woensdag tijdens het verhoor door de rechtbank in Assen van verdachte K., aan het begin van het proces tegen de man.
Het conflict met de beide slachtoffers zit K. nog steeds heel hoog, bleek ter zitting. Hij zei dat hij "tot de dag van vandaag" niet begrijpt waarom zij het conflict uit de hand hebben laten lopen en niet "als volwassenen om de tafel zijn gaan zitten" om een en ander op te lossen. Geëmotioneerd schetste hij de betekenis die het honderd jaar oude huis aan de Bargerweg in Weiteveen voor hem heeft. K. is er geboren, het was zijn ouderlijk huis.
K. (51) staat woensdag en donderdag terecht voor de moord op het echtpaar Sam (38) en Ineke (44), bij en in hun huis in Weiteveen. Hij schoot op 16 januari vorig jaar eerst Ineke dood in haar auto en bracht vervolgens met veel geweld Sam om het leven.
De ruzie ontstond over problemen met een vloer in het huis, die K. verzwegen zou hebben. Hij spreekt dat tegen en zegt dat die problemen door hem zijn "benoemd". De ruzie werd "al heel snel persoonlijk", stelde de voorzitter van de rechtbank vast. Het escalerende conflict leidde tot tientallen incidenten, variërend van treiterijen tot bedreigingen over en weer.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
4 uur geleden