Moordzaak opnieuw vanwege ontfutselde bekentenis
DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak tegen Wim S. uit Kaatsheuvel, die tot twintig jaar cel is veroordeeld voor de moord op zijn partner Heidy Goedhart in 2010, moet opnieuw. De Hoge Raad heeft dat dinsdag bepaald. De hoogste rechters van het land zijn zeer kritisch over de manier waarop de politie de verdachte tijdens een undercoveroperatie een bekentenis heeft ontlokt.
De man bekende zijn betrokkenheid bij de moord tegenover undercoveragenten, nadat die hem een baan hadden aangeboden bij een fictief IT-bedrijf. S. was werkloos en zou een salaris van 8000 euro per maand krijgen. Voorwaarde was wel dat hij moest toegeven dat hij zijn partner om het leven had gebracht. Dat deed de man.
Het gerechtshof in Den Bosch vond de bekentenis toelaatbaar bewijs, maar volgens de Hoge Raad heeft het hof niet goed gemotiveerd "waarom de verklaringsvrijheid van de verdachte niet is aangetast". Een bekentenis is immers alleen iets waard als een verdachte die vrijwillig doet. "De verdachte is feitelijk in een verhoorsituatie komen te verkeren waarbij de opsporingsambtenaren bemoeienis hebben gehad met de inhoud van wezenlijke onderdelen van de door de verdachte afgelegde verklaring", oordelen de rechters. De zaak moet nu opnieuw worden behandeld, ditmaal voor het hof in Den Haag.
Ook in een andere moordzaak, de zogeheten Posbankzaak, oordeelde de Hoge Raad dinsdag kritisch over een ontlokte bekentenis. De veroordeling van een van de twee verdachten is ongeldig en ook zijn zaak moet opnieuw.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
6 uur geleden