Moordverdachte proces Caloh Wagoh vrijgelaten
SCHIPHOL (ANP) - Roël T., verdacht van de moord op Justin Jap Tjong, de man die een vergismoord had uitgevoerd in Utrecht januari 2017, komt op vrije voeten. De rechtbank vindt dat het Openbaar Ministerie de verdenkingen tegen T. niet duidelijk genoeg heeft gemaakt en laat hem dus vrij.
De 57-jarige T. werd eind vorig jaar opgepakt en stond deze week voor het eerst terecht in het moordproces rond motorclub Caloh Wagoh. Hij zou Jap Tjong hebben gedood om zijn zoon Ferrel te sparen, betoogde het OM. Ferrel was met Jap Tjong en nog iemand betrokken bij de vergismoord op Hakim Changachi. Vermeend opdrachtgever voor de moord was de eind vorig jaar opgepakte Ridouan Taghi. Jap Tjong wilde volgens het OM niet meer meedoen om het eigenlijke doelwit te doden. Ferrel zou daarna uit angst voor de toorn van Taghi zijn vader om hulp hebben gevraagd en die klopte vervolgens aan bij Delano R., hoofdverdachte in het proces rond de motorclub. Uiteindelijk zou vader zelf de goede vriend van zijn zoon hebben vermoord.
T. - ook lid van Caloh Wagoh - verwerpt alle verdenkingen. "Helemaal niets van waar", aldus zijn advocaat. "Vader hoort niet thuis in dit proces." Volgens hem is de verdenking alleen gebaseerd op een verklaring van de kroongetuige in dit proces, Tony de G., en ook hij zou niet naar T. hebben gewezen als betrokkene bij deze moord. Zoon Ferrel T. is vorig jaar veroordeeld tot 26 jaar cel wegens de (vergis)moord op Hakim Changachi, op 12 januari 2017 in Utrecht.
Eris
De rechtszaak rond de motorclub, Eris genaamd, gaat in totaal over elf moordopdrachten, gericht op zestien mensen, waarvan er vijf ook daadwerkelijk zijn uitgevoerd. Het OM liet weten dat de eind vorig jaar opgepakte Ridouan Taghi in Eris gelinkt wordt aan in totaal negen liquidatieopdrachten, waarbij drie mensen daadwerkelijk zijn vermoord. Taghi is echter geen verdachte in dit proces. Hij is al hoofdverdachte in Marengo, het andere omvangrijke liquidatieproces. Inleidende zittingen in die zaak staan vanaf volgende week op de rechtbankrol.
De andere verdachten in Eris blijven wel in de cel, oordeelde de rechtbank. De zaak gaat in mei verder, maar zal dan nog niet inhoudelijk behandeld worden. Wanneer dat wel het geval is, is niet duidelijk. Mogelijk pas eind volgend jaar.
Meer uit Binnenland
GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
11 uur geleden