Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moordverdachte Maddie overgeplaatst naar andere gevangenis

Moordverdachte Maddie overgeplaatst naar andere gevangenis

BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA) - De Duitse verdachte van de moord op het Britse meisje Madeleine (Maddie) McCann wordt overgeplaatst naar een andere Duitse gevangenis. De 43-jarige verhuist van Kiel naar Wolfenbüttel in Nedersaksen, waar justitie hem verdenkt van andere seksuele misdrijven en daar onderzoek naar doet.

Door de overplaatsing kan de gevangene binnenkort in de buurt worden ondervraagd. De openbaar aanklager in Braunschweig bij Wolfenbüttel verwacht mogelijk binnen enkele maanden duidelijk te hebben of de verdachte kan worden aangeklaagd.

De verdachte zit een gevangenisstraf uit wegens drugshandel. Daarnaast werd hij een jaar geleden veroordeeld tot zeven jaar voor het verkrachten van een 72-jarige Amerikaanse vrouw in 2005 in het Portugese Praia da Luz. Dat was ongeveer anderhalf jaar voor de spraakmakende verdwijning van McCann in dezelfde plaats. Het meisje verdween in mei 2007 spoorloos uit het vakantieoord in de Algarve. Het lot van het toen 3-jarige meisje is al meer dan tien jaar onduidelijk. De Duitse onderzoekers geloven dat Maddie niet meer leeft.

Meer uit Buitenland

Trumps 'grenstsaar' kondigt einde aan van ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.

25 minuten geleden
Huiszoekingen bij Noorse ex-premier om Epstein-documenten

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.

1 uur geleden
Invallen bij Europese Commissie in Brussel in vastgoedonderzoek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.

1 uur geleden
Bareigenaren Crans-Montana voor hoorzitting uitgejouwd

SION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.

2 uur geleden
Eerste vergunningen voor Oekraïense wapenexport sinds oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.

2 uur geleden
Zweden doet met straaljagers mee aan Arctic Sentry

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.

3 uur geleden
Veroordelingen in Frankrijk na bewaren van bewijs door moeder

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.

3 uur geleden