
Moordproces rond Taghi weer voor de rechter
SCHIPHOL (ANP) - In de extra beveiligde rechtbank op Schiphol wordt donderdag en vrijdag de zaak rondom de liquidatiebende van de voortvluchtige Ridouan Taghi behandeld. Het gaat om voorbereidende zittingen van deze grote zaak, met inmiddels zeventien verdachten, onder wie de 41-jarige Taghi en zijn eveneens voortvluchtige vermeende rechterhand Said Razzouki. De inhoudelijke behandeling van deze omvangrijke zaak zal nog een tijd op zicht laten wachten.
De Nederlandse rechtsstaat schudde afgelopen september op zijn grondvesten na de moord op de advocaat van Nabil B., de kroongetuige in dit proces. De vorige zitting van 'Marengo', zoals dit moordproces heet, werd achter gesloten deuren behandeld en met de grootste veiligheidsmaatregelen rondom de rechtbank.
Vorige week meldde De Telegraaf dat de andere advocaat van B. ermee is gestopt en dat de kroongetuige nieuwe advocaten heeft. Zij zouden hun verdediging anoniem en afgeschermd willen voeren. Hoe dat eruit gaat zien, is niet duidelijk. De rechtbank Amsterdam, waar het proces speelt, kan daar nog niets over zeggen. Afgeschermde advocaten in een strafproces, het zou een unieke situatie zijn.
Marengo gaat over een reeks liquidaties in de onderwereld. De moord op advocaat Derk Wiersum is hier geen onderdeel van. Onder anderen een neef van Taghi zit vast op verdenking van betrokkenheid bij de moord.
Kort nadat begin vorig jaar bekend werd dat B. kroongetuige was, is zijn onschuldige broer doodgeschoten. Tegen de verdachte van deze moord is recent in hoger beroep een gevangenisstraf van 28 jaar geƫist. De uitspraak is volgende week.
Meer uit Binnenland
DOETINCHEM (ANP) - Meer mensen vertrekken na Koningsdag uit Doetinchem en de treinen worden drukker, laat een woordvoerder van Arriva weten. De vervoersmaatschappij ziet dat het perron vol staat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam roept op niet meer naar de stad te komen om de drukte voor Koningsdag. "Het is op veel plekken te druk in de stad. Kom niet meer naar Amsterdam toe en vier Koningsdag ergens anders", zegt een woordvoerster.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam roept op niet meer naar het centrum te komen, omdat het er te druk is. "Kom niet naar het centrum en vier Koningsdag elders in de stad", aldus een woordvoerster van de gemeente.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft in een videoboodschap voorafgaand aan Koningsdag in Doetinchem stilgestaan bij het overlijden van paus Franciscus. "De gemeenschapszin van paus Franciscus is ook een kenmerk van Koningsdag", zei de koning in het filmpje op NPO 1.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem kijkt uit naar een "mooie en bijzondere dag in het hart van de Achterhoek". Boumans is "heel erg blij" dat de koninklijke familie zijn stad heeft gekozen om de verjaardag van koning Willem-Alexander te vieren. "We hebben een mooi programma in elkaar gezet, waarin de Achterhoek centraal staat."
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Bezoekers beginnen het centrum van Doetinchem te vullen om het bezoek van de koninklijke familie te kunnen volgen. Het is best druk, ziet een ANP-verslaggever. Langs de route zijn de huizen versierd, overal hangen vlaggen die speciaal voor het bezoek ontworpen zijn.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept vrijdagavond op niet meer naar de stad te komen, omdat het te druk is door de viering van koningsnacht. Op verschillende plekken in de stad zijn evenementen georganiseerd.
1 dag geleden