Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moord broer kroongetuige voor gerechtshof

Moord broer kroongetuige voor gerechtshof

LIQUIDATIESAMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp behandelt het gerechtshof woensdag de zaak in hoger beroep rond de moord op Reduan B., de broer van kroongetuige Nabil B. Verdachte is de 41-jarige Shurandy S. De rechtbank veroordeelde hem in januari tot twintig jaar cel. Het Openbaar Ministerie, dat 28 jaar had geëist, nam daar geen genoegen mee en ging in beroep.

Reduan B. werd op 29 maart 2018 in zijn bedrijf in Amsterdam-Noord met meerdere kogels gedood. De politie kreeg S. relatief snel in het vizier. Hij heeft bekend, maar zegt dat hij niet wist dat hij de broer van een kroongetuige liquideerde. B. (41) had niets met misdaad van doen.

Nabil B. is kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo, waarin de voortvluchtige Ridouan Taghi geldt als hoofdverdachte. S. heeft niet willen verklaren over zijn opdrachtgever(s). Politie en justitie gaan er vanuit dat Taghi achter de moord zit. Een week vóór de moord op Reduan B. had justitie wereldkundig gemaakt dat Nabil B. kroongetuige was geworden. De moord heeft daardoor alles weg van een directe wraakoefening vanuit het kamp van Taghi en de zijnen.

Het OM vindt dat de rechtbank met twintig jaar cel de impact van de moord niet genoeg heeft meegewogen. Ook de stelling dat de liquidatie een aanslag op de rechtsstaat was, klinkt voor het OM onvoldoende door in de opgelegde straf.

Op 18 september is Nabil B.'s advocaat Derk Wiersum doodgeschoten. Ook bij die moord vermoedt justitie de hand van Taghi.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

3 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

7 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

17 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

17 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

18 uur geleden