Mooi weer maakt belabberde omzet strandtenten deels goed
DEN HAAG (ANP) - Strandtenthouders profiteren van de warme dagen, merkt de Nederlandse Vereniging Strandexploitanten Noordzee Strand (NSVN). De drukte in de paviljoens door het mooie weer maakt een groot deel van de geleden schade van de afgelopen maanden goed, aldus een zegsman. "Over de hele linie is het een redelijk normaal jaar." De uiteindelijke omzet van strandtenten is dit jaar waarschijnlijk gelijk aan vorig jaar, zegt de woordvoerder.
"Door het warme weer blijven Nederlanders massaal in eigen land, maar ook Duitsers en Belgen weten de kust goed te vinden", aldus een zegsman. Daarmee lopen de strandtenthouders de misgelopen inkomsten door de coronacrisis goed in.
De strandtenten zijn net als cafés en terrassen sinds 1 juni pas weer open. Veel paviljoeneigenaren hebben het net als andere horecabedrijven door de maandenlange sluiting moeilijk. Ook kunnen ze vanwege de 1,5 meterregel minder gasten ontvangen.
Evenementen erg belangrijk
Daarbij is een kwart van de in totaal 330 strandtenten in Nederland volgens de NSVN deels afhankelijk van evenementen. Voor die groep is het niet zo makkelijk om de misgelopen omzet in te halen, zegt de woordvoerder. De branchevereniging verwacht dat deze paviljoens dit jaar de omzet met 30 tot 40 procent zien dalen. Dat is in lijn met een eerdere verwachting door economen van ING.
Van prijsverhogingen is geen sprake, vertelt de zegsman. "Sinds de coronacrisis hebben horecaondernemers gezegd dat de prijzen en de menukaarten hetzelfde blijven." Wel is de aard van de bestedingen veranderd. "De wensen van gasten liggen hoger dan in voorgaande jaren. Ondanks minder mensen op de terrassen of binnen in de strandtenten zijn de bestedingen per individu hoger. Dat is een trend die al een aantal jaren doorzet. Het ouderwetse broodje kaas of kroket wordt ingehaald door luxere gerechten en streekproducten. Daar geldt sowieso een ander prijsniveau voor."
Tijdens het komende winterseizoen mogen de paviljoens eenmalig blijven staan, maar ze mogen dan niet open. Dat scheelt ondernemers geld voor op- en afbouw.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
4 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
2 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
3 uur geleden