
Moody's pessimistischer over economische gevolgen coronavirus
LONDEN (ANP) - De risico's op een recessie zijn door de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus wereldwijd toegenomen. Waar de virusuitbraak eerder vooral een Chinese kwestie leek, grijpt de ziekte nu wereldwijd snel om zich heen. Hierdoor raakt zowel de vraag naar producten als de toevoer verstoord, waardoor volgens kredietbeoordelaar Moody's de kans op economische krimp in veel landen is gestegen.
Italië zit volgens Moody's al in een recessie. De snelle verspreiding van het coronavirus in het economisch belangrijke noorden van het land heeft vrijwel zeker voor verdere krimp gezorgd, nadat het bruto binnenlands product er in het laatste kwartaal van 2019 ook al daalde. Voor heel 2020 verwacht Moody's dat de Italiaanse economie met 0,5 procent zal krimpen.
De groei in de eurozone zal volgens Moody's dit jaar op 0,7 procent uitkomen, waar vorige maand nog 1,2 procent werd voorspeld. Ook de groeiverwachting voor 's werelds grootste economie, de Verenigde Staten, wordt door het ratingbureau verlaagd. Alles bij elkaar betekent dit dat de mondiale groei 0,3 procentpunt lager uitvalt dan voorheen geraamd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. De Amerikaanse centralebankenkoepel zal dan naar verwachting voor de vierde keer op rij de rente onveranderd laten. Daarnaast worden de verdere ontwikkelingen rond de strijd tussen Iran en Israël in de gaten gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers op 24 juni wordt opgeschort. Dat meldt FNV die tot de actie had opgeroepen. De vakbond heeft een verbeterd bod ontvangen van branchevereniging CBM. "Hopelijk kunnen de werknemers zich nu weer met hun mooie vak bezighouden, in plaats van zich voor te bereiden op een staking", zegt FNV-bestuurder Thérèse Beurskens.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Blokker wil ongeveer vierhonderd oud-werknemers opnieuw aannemen voor de veertig winkels die de winkelketen de komende periode weer opent, ondanks dat veel van hen al een nieuwe baan hebben gevonden. Dit meldt eigenaar Roland Palmer tijdens de opening van de locatie in Voorburg. Dat is een van de twaalf Blokker-vestigingen waarvan de deuren sinds woensdag weer open zijn.
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - Blokker, dat woensdag de eerste twaalf winkels heeft geopend na het faillissement eind vorig jaar, wil terugkeren in de Nederlandse winkelstraten met een assortiment dat meer op jongeren is gericht, bredere looppaden en meer advies in de winkels.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Certificaten van aandelen van Triodos Bank zijn na hun debuut op de beurs in Amsterdam hard gestegen. De stukken stonden omstreeks 11.00 uur bijna 14 procent hoger.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Netflix heeft een deal gesloten met het Franse commerciële televisiestation TF1 waarbij het streamingplatform volgend jaar ook traditionele televisieprogramma's gaat uitzenden. Het is voor het eerst dat het streamingplatform lineaire televisie aanbiedt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Webshop AliExpress doet te weinig om de verkoop van illegale producten op zijn platform tegen te gaan, concludeert de Europese Commissie. Onder de Verordening digitale diensten heeft een groot onlineplatform zoals AliExpress de verplichting om de verkoop van namaakproducten of producten die niet voldoen aan EU-veiligheidsstandaarden tegen te gaan. De webwinkel doet dat momenteel nog onvoldoende, meldt de Commissie.
6 uur geleden