Moody's negatiever over Hongkong
LONDEN (ANP) - Kredietbeoordelaar Moody's is negatiever over Hongkong. Dat komt vooral door de "trage en inefficiënte reactie" van de regering op de aanhoudende protesten in de stadstaat. Het weifelende optreden van de regering van Hongkong zorgt onder meer voor twijfels over de daadkracht van het bestuur en van instellingen.
Hongkong gaat al maanden gebukt onder protesten. De vrees bestaat dat Peking meer zeggenschap krijgt over het autonome gebied. Volgens Moody's kan Hongkong buigen op een sterk fiscaal systeem en een consistente macro-economische stabiliteit. Deze blijven volgens Moody's in stand, ook nu er meer onzekerheid is over de politieke en sociale ontwikkelingen in combinatie met een zwakkere groei en mogelijk krimp van de economie.
De rating van Hongkong ging naar Aa3 van Aa2. De outlook werd daarbij op stabiel gezet, waar eerder sprake was van een negatief vooruitzicht.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een softwareprobleem was eerder deze maand de oorzaak van de storing waardoor meer dan 2000 vluchten werden geannuleerd, meldt de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Het probleem leidde een week geleden tot een chaotische situatie op Britse luchthavens waar meer dan 330.000 reizigers de dupe van waren, volgens brancheorganisatie Airlines UK.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen, meldt Bild. Volgens de Duitse krant ligt er een pakket op tafel met een tankkorting en een prijsplafond. De korting zorgt ervoor dat benzine en diesel 17 cent per liter goedkoper worden, maar onduidelijk is hoelang.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met kleine winsten begonnen. Het herstel op Wall Street lijkt daarmee te worden voortgezet. Donderdag veerden de Amerikaanse beurzen al stevig op, na de koersverliezen die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve eerder deze week. Vooral de tech- en chipbedrijven gingen verder omhoog, na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) en de oproepen van AI-topbestuurders om de ontwikkeling van de technologie te vertragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de woningbouwsector waarschuwen voor vertragingen en extra kosten, nu steeds meer nieuwbouwwoningen niet gelijk een aansluiting kunnen krijgen op het volle stroomnet. Woningcorporatiekoepel Aedes vreest dat woningzoekenden hierdoor mogelijk langer moeten wachten op een woning.
2 uur geledenDHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft zeker twee raffinaderijen in Europa verteld dat ze volgende maand geen aardolie ontvangen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Normaal gesproken krijgen deze Europese klanten volgens contract vaste leveringen uit Saudi-Arabië, maar de olie-export is verstoord door een aanval op een belangrijke pijpleiding in het land.
2 uur geledenOMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.
4 uur geleden