Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monuta: afscheid Peter R. de Vries donderdag is goed verlopen

Monuta: afscheid Peter R. de Vries donderdag is goed verlopen

AMSTERDAM (ANP) - Het besloten afscheid van Peter R. de Vries op donderdag in Koninklijk Theater Carré is goed verlopen, zegt Hans Bleijerveld. Hij is directeur Team Bijzondere Uitvaarten bij uitvaartverzorger Monuta, maar stond de familie ook bij tijdens het afscheid. De ceremonie in het theater, die van 11.00 uur tot 13.00 uur plaatsvond, was alleen voor genodigden. Bleijerveld spreekt van een "ingetogen" en "stil makende" dienst.

Tijdens het afscheid in het theater donderdag waren bijna 500 mensen aanwezig. "Ik vond het heel erg indrukwekkend", zegt Bleijerveld. Onder meer de familie van de vermiste Tanja Groen en de nabestaanden van de omgebrachte jongen Nicky Verstappen waren bij de dienst aanwezig. Ook burgemeester Femke Halsema van Amsterdam en de medewerkers van RTL Boulevard waren aanwezig.

Monuta heeft voor het afscheid in Carré op woensdag en donderdag een projectgroep gevormd met de gemeente Amsterdam, politie, Carré en de GGD. Het testen van tevoren verliep goed, vertelt Bleijerveld. Gasten moesten een coronatoegangsbewijs laten zien. De meesten hadden zich al getest, een aantal deed dit nog in het theater.

Emotioneel

"Net als gisteren zag ik weer hoe emotioneel mensen zijn", zegt hij, doelend op het publieke afscheid in het theater op woensdag. Duizenden mensen kwamen De Vries die dag een laatste groet brengen. Veel van hen waren erg geëmotioneerd.

Rond 11.00 uur, aan het begin van de ceremonie, werd het nummer A Whiter Shade of Pale van Procol Harum gespeeld. Niet alleen in het theater, maar ook tegelijkertijd op diverse radiostations. "Dat raakte me, dat vond ik zo mooi", zegt Bleijerveld. "We hebben het er nog over gehad, hoe mooi je hiermee de verbinding legt naar gisteren. Toen duizenden mensen langs de baar liepen. Zo vond het besloten deel niet alleen plaats in Carré, heel Nederland denkt even aan de dienst, aan de familie en aan Peter R. de Vries."

Troost en kracht

Volgens Bleijerveld voelde het alsof woensdag en donderdag iets terug kon worden gedaan voor De Vries. "Het was zo'n mooi mens, hij heeft zoveel goede dingen gedaan. Hij zette zich voor zoveel zaken in en wist als geen ander hoe belangrijk het is om afscheid te kunnen nemen. Hopelijk hebben we dat ook aan hem kunnen geven en kan de familie hier troost en kracht uit halen."

Na de bijeenkomst werd de kist via de hoofdingang van het theater naar buiten gedragen. Voor de uitvaart daarna waren alleen familie en intimi uitgenodigd, de pers was nadrukkelijk gevraagd niet aanwezig te zijn. Op verzoek van de familie van De Vries kan Bleijerveld niets over deze dienst zeggen, meldt hij.

On bended knee is no way to be free

Tijdens de dienst kwamen onder anderen zijn zoon Royce, zijn dochter Kelly en zijn partner aan het woord. Ook werden verschillende nummers gespeeld, waaronder Guaranteed van Eddie Vedder. De Vries heeft de openingszin van dit nummer op zijn been laten tatoeëren: "On bended knee is no way to be free". Khalid Kasem was ceremoniemeester.

Misdaadverslaggever Peter R. de Vries werd twee weken geleden neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam. Hij overleed vorige week in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

Meer uit Binnenland

Verdachte zedenzaak Barendrecht: 'Ik had het kunnen voorkomen'

ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

2 minuten geleden
Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

31 minuten geleden
Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

1 uur geleden
Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

1 uur geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

2 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

7 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

7 uur geleden