Monument voor Staphorsters in concentratiekamp Neuengamme
STAPHORST (ANP) - In concentratiekamp Neuengamme ten zuiden van Hamburg in Duitsland wordt donderdag een monument onthuld voor twintig Staphorsters, die in de Tweede Wereldoorlog in het kamp om het leven zijn gekomen. De Staphorster mannen werden op 31 augustus 1944 als vergeldingsmaatregel opgepakt door de Duitse bezetters. Geen van de mannen keerde terug uit het kamp.
De wens voor een eigen monument in het voormalige concentratiekamp bestond al sinds 2019, aldus de Historische Vereniging Staphorst. In dat jaar was de razzia 75 jaar geleden. Daarom hield Staphorst een herdenking in Neuengamme. In dat kamp staat ook een monument voor de mannen uit Putten, die eveneens door de Duitsers werden opgepakt als vergeldingsmaatregel. Staphorst besloot toen voor hun oorlogsslachtoffers ook een eigen plek in te richten.
Door de coronaperiode liep het monument voor de omgekomen Staphorsters vertraging op, maar kortgeleden hebben vrijwilligers van de vereniging het monument in Noord-Duitsland geplaatst. Ongeveer honderd inwoners van de Overijsselse plaats zijn volgens de vereniging afgereisd naar Duitsland om de onthulling bij te wonen.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
14 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
19 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
19 uur geleden