Monument voor Staphorsters in concentratiekamp Neuengamme
STAPHORST (ANP) - In concentratiekamp Neuengamme ten zuiden van Hamburg in Duitsland wordt donderdag een monument onthuld voor twintig Staphorsters, die in de Tweede Wereldoorlog in het kamp om het leven zijn gekomen. De Staphorster mannen werden op 31 augustus 1944 als vergeldingsmaatregel opgepakt door de Duitse bezetters. Geen van de mannen keerde terug uit het kamp.
De wens voor een eigen monument in het voormalige concentratiekamp bestond al sinds 2019, aldus de Historische Vereniging Staphorst. In dat jaar was de razzia 75 jaar geleden. Daarom hield Staphorst een herdenking in Neuengamme. In dat kamp staat ook een monument voor de mannen uit Putten, die eveneens door de Duitsers werden opgepakt als vergeldingsmaatregel. Staphorst besloot toen voor hun oorlogsslachtoffers ook een eigen plek in te richten.
Door de coronaperiode liep het monument voor de omgekomen Staphorsters vertraging op, maar kortgeleden hebben vrijwilligers van de vereniging het monument in Noord-Duitsland geplaatst. Ongeveer honderd inwoners van de Overijsselse plaats zijn volgens de vereniging afgereisd naar Duitsland om de onthulling bij te wonen.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
5 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden