Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monument voor Peter R. de Vries moet in juli 2024 worden onthuld

Monument voor Peter R. de Vries moet in juli 2024 worden onthuld

AMSTERDAM (ANP) - Het monument voor Peter R. de Vries dat in het hart van Amsterdam komt te staan, wordt "zoals het er nu naar uitziet" in juli 2024 onthuld. Dat heeft burgemeester Femke Halsema van Amsterdam donderdag gezegd in RTL Boulevard.

"Het moet een groot monument worden", aldus Halsema. "Dat je kan aanraken en waar je doorheen kan lopen. Ik denk dat het monument van blijvende betekenis voor de stad gaat zijn." Royce de Vries, de zoon van Peter, stelde dat het monument "gaat uitbeelden waar mijn vader voor stond".

Eerder werd al bekendgemaakt dat kunstenaar Rini Hurkmans het monument gaat maken. Zij is gekozen uit vijf kunstenaars die een ontwerp mochten indienen. Het gedenkteken krijgt een plek op het Leidseplein, waar de oude studio van RTL Boulevard is gevestigd en in de buurt van de straat waar De Vries werd neergeschoten.

De misdaadjournalist werd donderdag precies twee jaar geleden neergeschoten en stierf meer dan een week later, op 15 juli, aan zijn verwondingen.

Meer uit Binnenland

Oorzaak storing Schiphol bekend, donderdag normaal treinverkeer

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van de seinstoring die woensdag voor veel hinder zorgde op het spoor rond Schiphol. Het gaat om een defecte railspoel, "een elektrische component die het mogelijk maakt dat treinen kunnen rijden", zo legt een woordvoerster van de spoorbeheerder uit. Een aannemer van ProRail begint rond 22.00 uur aan de reparatie van het defect, een "complexe klus". Het herstel duurt naar verwachting de hele nacht.

1 uur geleden
Meer pro-Russische ddos-aanvallen in Nederland rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen dagen zijn er meer ddos-aanvallen uitgevoerd op Nederlandse websites door pro-Russische hackersgroepen rond de NAVO-top, zegt justitieminister David van Weel. Veel aanvallen konden snel worden afgewend, volgens de VVD-minister.

5 uur geleden
Eerste in Israël gestrande Nederlanders aangekomen in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De eerste groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is woensdagavond met een chartervlucht aangekomen op Vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig met daarin de Nederlanders landde iets na 18.30 uur op de luchthaven. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het gaat om een groep van 96 mensen. Op de vlucht zat ook een tiental mensen uit Finland, Ierland, Litouwen en Polen.

5 uur geleden
Trump weer vertrokken vanaf Schiphol na NAVO-top

SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weer vertrokken uit Nederland. Iets voor 18.00 uur steeg het presidentiële vliegtuig, de Air Force One, op vanaf de Kaagbaan op Schiphol. Kort voor zijn vertrek hield Trump nog een persconferentie in Den Haag.

6 uur geleden
Ongeveer tweehonderd mensen opgepakt bij blokkadepogingen A12

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweehonderd mensen zijn woensdag opgepakt toen ze probeerden de snelweg A12 in Den Haag te blokkeren. Het lukte een deel om op de weg te komen en het verkeer kort stil te leggen, maar zij werden snel weggehaald. Een ander deel werd tegengehouden bij een poging de Utrechtsebaan te betreden. Ze demonstreerden tegen de NAVO-top, de oorlog in de Gazastrook en het klimaatbeleid.

6 uur geleden
Schoof: discussies over defensiegeld zullen niet makkelijk zijn

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe norm voor defensiebestedingen die de NAVO-landen woensdag hebben afgesproken, zal "veel van ons allen vragen". Dat heeft demissionair premier Dick Schoof gezegd in een persconferentie na de NAVO-top in Den Haag.

7 uur geleden
Kamer wil minimumjeugdloon vanaf 2026 verhogen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil al in 2026 het minimumjeugdloon verhogen. Het kabinet wil dit in 2027 doen. Een motie van Volt om de verhoging een jaar te vervroegen, haalde woensdag een meerderheid. Voor de motie stemden SP, GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren, DENK, D66, ChristenUnie en PVV. Ook moet het inkomstenverschil tussen jongeren en volwassenen kleiner worden.

8 uur geleden