Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

PODGORICA (ANP) - Zonder sterspeler Stevan Jovetic staat Montenegro zaterdagavond voor een enorme uitdaging tegen het Nederlands elftal in het voorlaatste groepsduel in de WK-kwalificatie. De aanvaller van Hertha BSC heeft positief getest op corona. Jovetic (32) voelt zich niet ziek, maar is wel in quarantaine gegaan.

Volgens bondscoach Miodrag Radulovic heeft zijn vedette geen ploeggenoten aangestoken. De aanvaller trainde de afgelopen twee dagen al niet mee. Jovetic doneerde vorig jaar nog 50.000 euro aan een fonds dat zich inzet voor mensen met ernstige coronaverschijnselen. "Het is voor mij een eer dat ik dit kan doen", zei de aanvaller, die zo'n acht jaar geleden leek voorbestemd om in de voetsporen te treden van Predrag Mijatovic en Dejan Savicevic, de beste spelers uit Montenegro ooit. Manchester City betaalde ruim 27 miljoen euro voor Jovetic. Later speelde hij ook nog voor Internazionale en AS Monaco. Jovetic kon de hoge verwachtingen nooit helemaal waarmaken.

Bondscoach Radulovic had Jovetic er graag bij gehad tegen Oranje, vertelde hij vrijdag op de persconferentie. Zijn belangrijkste aanvaller was twee maanden geleden geblesseerd toen Montenegro in Eindhoven van Nederland verloor (4-0). "Stefan is zo creatief dat hij altijd wel kansen creëert", zei de trainer, die ook de geblesseerde spits Stefan Mugosa en middenvelder Nikola Vukcevic moet missen. Aleksandar Scekic testte vorige week al positief op corona bij zijn club Partizan Belgrado.

Strijden

Montenegro heeft de hoop op deelname aan de play-offs voor een ticket voor het WK in Qatar verloren. Koploper Nederland staat 8 punten voor. De achterstand op het als tweede geklasseerde Noorwegen is opgelopen tot 6 punten, met nog twee wedstrijden te gaan. Turkije heeft als nummer 3 van van de poule 4 punten meer en een beter doelsaldo. De Turken spelen ook nog tegen het puntloze Gibraltar. "Maar we willen tegen Nederland strijden voor een stunt", zei Radulovic. "Ook al zijn we niet de favoriet."

Montenegro telt ruim 600.000 inwoners, ongeveer net zoveel als de stad Rotterdam. Vanwege de vele bergen is het lang niet overal eenvoudig om een voetbalveld aan te leggen. Volgens verdediger Stefan Savic van Atlético Madrid heeft zijn ploeg zeker kansen tegen Oranje. "We hebben de uitwedstrijd met 4-0 verloren, maar dat was een geflatteerde uitslag", aldus Savic. "We waren het eerste half uur zeker niet minder en hebben bij een achterstand van 1-0 een paar goede kansen gemist. Ook zonder Jovetic zullen we met ons hart spelen. Met veel passie is alles mogelijk."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

8 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

8 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

9 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

9 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

10 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

12 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

13 uur geleden