Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje
PODGORICA (ANP) - Zonder sterspeler Stevan Jovetic staat Montenegro zaterdagavond voor een enorme uitdaging tegen het Nederlands elftal in het voorlaatste groepsduel in de WK-kwalificatie. De aanvaller van Hertha BSC heeft positief getest op corona. Jovetic (32) voelt zich niet ziek, maar is wel in quarantaine gegaan.
Volgens bondscoach Miodrag Radulovic heeft zijn vedette geen ploeggenoten aangestoken. De aanvaller trainde de afgelopen twee dagen al niet mee. Jovetic doneerde vorig jaar nog 50.000 euro aan een fonds dat zich inzet voor mensen met ernstige coronaverschijnselen. "Het is voor mij een eer dat ik dit kan doen", zei de aanvaller, die zo'n acht jaar geleden leek voorbestemd om in de voetsporen te treden van Predrag Mijatovic en Dejan Savicevic, de beste spelers uit Montenegro ooit. Manchester City betaalde ruim 27 miljoen euro voor Jovetic. Later speelde hij ook nog voor Internazionale en AS Monaco. Jovetic kon de hoge verwachtingen nooit helemaal waarmaken.
Bondscoach Radulovic had Jovetic er graag bij gehad tegen Oranje, vertelde hij vrijdag op de persconferentie. Zijn belangrijkste aanvaller was twee maanden geleden geblesseerd toen Montenegro in Eindhoven van Nederland verloor (4-0). "Stefan is zo creatief dat hij altijd wel kansen creëert", zei de trainer, die ook de geblesseerde spits Stefan Mugosa en middenvelder Nikola Vukcevic moet missen. Aleksandar Scekic testte vorige week al positief op corona bij zijn club Partizan Belgrado.
Strijden
Montenegro heeft de hoop op deelname aan de play-offs voor een ticket voor het WK in Qatar verloren. Koploper Nederland staat 8 punten voor. De achterstand op het als tweede geklasseerde Noorwegen is opgelopen tot 6 punten, met nog twee wedstrijden te gaan. Turkije heeft als nummer 3 van van de poule 4 punten meer en een beter doelsaldo. De Turken spelen ook nog tegen het puntloze Gibraltar. "Maar we willen tegen Nederland strijden voor een stunt", zei Radulovic. "Ook al zijn we niet de favoriet."
Montenegro telt ruim 600.000 inwoners, ongeveer net zoveel als de stad Rotterdam. Vanwege de vele bergen is het lang niet overal eenvoudig om een voetbalveld aan te leggen. Volgens verdediger Stefan Savic van Atlético Madrid heeft zijn ploeg zeker kansen tegen Oranje. "We hebben de uitwedstrijd met 4-0 verloren, maar dat was een geflatteerde uitslag", aldus Savic. "We waren het eerste half uur zeker niet minder en hebben bij een achterstand van 1-0 een paar goede kansen gemist. Ook zonder Jovetic zullen we met ons hart spelen. Met veel passie is alles mogelijk."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
17 uur geleden