Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

PODGORICA (ANP) - Zonder sterspeler Stevan Jovetic staat Montenegro zaterdagavond voor een enorme uitdaging tegen het Nederlands elftal in het voorlaatste groepsduel in de WK-kwalificatie. De aanvaller van Hertha BSC heeft positief getest op corona. Jovetic (32) voelt zich niet ziek, maar is wel in quarantaine gegaan.

Volgens bondscoach Miodrag Radulovic heeft zijn vedette geen ploeggenoten aangestoken. De aanvaller trainde de afgelopen twee dagen al niet mee. Jovetic doneerde vorig jaar nog 50.000 euro aan een fonds dat zich inzet voor mensen met ernstige coronaverschijnselen. "Het is voor mij een eer dat ik dit kan doen", zei de aanvaller, die zo'n acht jaar geleden leek voorbestemd om in de voetsporen te treden van Predrag Mijatovic en Dejan Savicevic, de beste spelers uit Montenegro ooit. Manchester City betaalde ruim 27 miljoen euro voor Jovetic. Later speelde hij ook nog voor Internazionale en AS Monaco. Jovetic kon de hoge verwachtingen nooit helemaal waarmaken.

Bondscoach Radulovic had Jovetic er graag bij gehad tegen Oranje, vertelde hij vrijdag op de persconferentie. Zijn belangrijkste aanvaller was twee maanden geleden geblesseerd toen Montenegro in Eindhoven van Nederland verloor (4-0). "Stefan is zo creatief dat hij altijd wel kansen creëert", zei de trainer, die ook de geblesseerde spits Stefan Mugosa en middenvelder Nikola Vukcevic moet missen. Aleksandar Scekic testte vorige week al positief op corona bij zijn club Partizan Belgrado.

Strijden

Montenegro heeft de hoop op deelname aan de play-offs voor een ticket voor het WK in Qatar verloren. Koploper Nederland staat 8 punten voor. De achterstand op het als tweede geklasseerde Noorwegen is opgelopen tot 6 punten, met nog twee wedstrijden te gaan. Turkije heeft als nummer 3 van van de poule 4 punten meer en een beter doelsaldo. De Turken spelen ook nog tegen het puntloze Gibraltar. "Maar we willen tegen Nederland strijden voor een stunt", zei Radulovic. "Ook al zijn we niet de favoriet."

Montenegro telt ruim 600.000 inwoners, ongeveer net zoveel als de stad Rotterdam. Vanwege de vele bergen is het lang niet overal eenvoudig om een voetbalveld aan te leggen. Volgens verdediger Stefan Savic van Atlético Madrid heeft zijn ploeg zeker kansen tegen Oranje. "We hebben de uitwedstrijd met 4-0 verloren, maar dat was een geflatteerde uitslag", aldus Savic. "We waren het eerste half uur zeker niet minder en hebben bij een achterstand van 1-0 een paar goede kansen gemist. Ook zonder Jovetic zullen we met ons hart spelen. Met veel passie is alles mogelijk."

Meer uit Voetbal

PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

2 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

16 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

16 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

16 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

21 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

21 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

22 uur geleden