Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje

PODGORICA (ANP) - Zonder sterspeler Stevan Jovetic staat Montenegro zaterdagavond voor een enorme uitdaging tegen het Nederlands elftal in het voorlaatste groepsduel in de WK-kwalificatie. De aanvaller van Hertha BSC heeft positief getest op corona. Jovetic (32) voelt zich niet ziek, maar is wel in quarantaine gegaan.

Volgens bondscoach Miodrag Radulovic heeft zijn vedette geen ploeggenoten aangestoken. De aanvaller trainde de afgelopen twee dagen al niet mee. Jovetic doneerde vorig jaar nog 50.000 euro aan een fonds dat zich inzet voor mensen met ernstige coronaverschijnselen. "Het is voor mij een eer dat ik dit kan doen", zei de aanvaller, die zo'n acht jaar geleden leek voorbestemd om in de voetsporen te treden van Predrag Mijatovic en Dejan Savicevic, de beste spelers uit Montenegro ooit. Manchester City betaalde ruim 27 miljoen euro voor Jovetic. Later speelde hij ook nog voor Internazionale en AS Monaco. Jovetic kon de hoge verwachtingen nooit helemaal waarmaken.

Bondscoach Radulovic had Jovetic er graag bij gehad tegen Oranje, vertelde hij vrijdag op de persconferentie. Zijn belangrijkste aanvaller was twee maanden geleden geblesseerd toen Montenegro in Eindhoven van Nederland verloor (4-0). "Stefan is zo creatief dat hij altijd wel kansen creëert", zei de trainer, die ook de geblesseerde spits Stefan Mugosa en middenvelder Nikola Vukcevic moet missen. Aleksandar Scekic testte vorige week al positief op corona bij zijn club Partizan Belgrado.

Strijden

Montenegro heeft de hoop op deelname aan de play-offs voor een ticket voor het WK in Qatar verloren. Koploper Nederland staat 8 punten voor. De achterstand op het als tweede geklasseerde Noorwegen is opgelopen tot 6 punten, met nog twee wedstrijden te gaan. Turkije heeft als nummer 3 van van de poule 4 punten meer en een beter doelsaldo. De Turken spelen ook nog tegen het puntloze Gibraltar. "Maar we willen tegen Nederland strijden voor een stunt", zei Radulovic. "Ook al zijn we niet de favoriet."

Montenegro telt ruim 600.000 inwoners, ongeveer net zoveel als de stad Rotterdam. Vanwege de vele bergen is het lang niet overal eenvoudig om een voetbalveld aan te leggen. Volgens verdediger Stefan Savic van Atlético Madrid heeft zijn ploeg zeker kansen tegen Oranje. "We hebben de uitwedstrijd met 4-0 verloren, maar dat was een geflatteerde uitslag", aldus Savic. "We waren het eerste half uur zeker niet minder en hebben bij een achterstand van 1-0 een paar goede kansen gemist. Ook zonder Jovetic zullen we met ons hart spelen. Met veel passie is alles mogelijk."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

8 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

14 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

15 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

15 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

18 uur geleden