Montenegro wil gemis Jovetic met passie compenseren tegen Oranje
PODGORICA (ANP) - Zonder sterspeler Stevan Jovetic staat Montenegro zaterdagavond voor een enorme uitdaging tegen het Nederlands elftal in het voorlaatste groepsduel in de WK-kwalificatie. De aanvaller van Hertha BSC heeft positief getest op corona. Jovetic (32) voelt zich niet ziek, maar is wel in quarantaine gegaan.
Volgens bondscoach Miodrag Radulovic heeft zijn vedette geen ploeggenoten aangestoken. De aanvaller trainde de afgelopen twee dagen al niet mee. Jovetic doneerde vorig jaar nog 50.000 euro aan een fonds dat zich inzet voor mensen met ernstige coronaverschijnselen. "Het is voor mij een eer dat ik dit kan doen", zei de aanvaller, die zo'n acht jaar geleden leek voorbestemd om in de voetsporen te treden van Predrag Mijatovic en Dejan Savicevic, de beste spelers uit Montenegro ooit. Manchester City betaalde ruim 27 miljoen euro voor Jovetic. Later speelde hij ook nog voor Internazionale en AS Monaco. Jovetic kon de hoge verwachtingen nooit helemaal waarmaken.
Bondscoach Radulovic had Jovetic er graag bij gehad tegen Oranje, vertelde hij vrijdag op de persconferentie. Zijn belangrijkste aanvaller was twee maanden geleden geblesseerd toen Montenegro in Eindhoven van Nederland verloor (4-0). "Stefan is zo creatief dat hij altijd wel kansen creëert", zei de trainer, die ook de geblesseerde spits Stefan Mugosa en middenvelder Nikola Vukcevic moet missen. Aleksandar Scekic testte vorige week al positief op corona bij zijn club Partizan Belgrado.
Strijden
Montenegro heeft de hoop op deelname aan de play-offs voor een ticket voor het WK in Qatar verloren. Koploper Nederland staat 8 punten voor. De achterstand op het als tweede geklasseerde Noorwegen is opgelopen tot 6 punten, met nog twee wedstrijden te gaan. Turkije heeft als nummer 3 van van de poule 4 punten meer en een beter doelsaldo. De Turken spelen ook nog tegen het puntloze Gibraltar. "Maar we willen tegen Nederland strijden voor een stunt", zei Radulovic. "Ook al zijn we niet de favoriet."
Montenegro telt ruim 600.000 inwoners, ongeveer net zoveel als de stad Rotterdam. Vanwege de vele bergen is het lang niet overal eenvoudig om een voetbalveld aan te leggen. Volgens verdediger Stefan Savic van Atlético Madrid heeft zijn ploeg zeker kansen tegen Oranje. "We hebben de uitwedstrijd met 4-0 verloren, maar dat was een geflatteerde uitslag", aldus Savic. "We waren het eerste half uur zeker niet minder en hebben bij een achterstand van 1-0 een paar goede kansen gemist. Ook zonder Jovetic zullen we met ons hart spelen. Met veel passie is alles mogelijk."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
6 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden