Montana verbiedt als eerste Amerikaanse staat TikTok
HELENA (ANP/RTR/DPA) - Montana is de eerste Amerikaanse staat waar TikTok wordt verboden. Gouverneur Greg Gianforte heeft een wet ondertekend waarmee de app van het Chinese technologiebedrijf ByteDance wordt verboden.
Met de wet wordt het illegaal voor appstores van Google en Apple om TikTok aan te bieden in de staat. Burgers die de app gebruiken worden niet gestraft. De wet moet ingaan op 1 januari 2024, maar voor die tijd zullen waarschijnlijk nog juridische obstakels overwonnen moeten worden. Zo worden er rechtszaken tegen het verbod op basis van het recht op vrijheid van meningsuiting verwacht.
In meerdere westerse landen is de app al verboden voor overheidspersoneel. De app heeft wereldwijd meer dan een miljard gebruikers en wordt veel gebruikt in de VS en Europa. De angst bestaat dat Chinese autoriteiten en geheime diensten de app zouden kunnen gebruiken om informatie van gebruikers te verzamelen of om gebruikers te beïnvloeden. Het bedrijf heeft dergelijke beschuldigingen afgewezen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
38 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
58 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
4 uur geleden