
Montana verbiedt als eerste Amerikaanse staat TikTok
HELENA (ANP/RTR/DPA) - Montana is de eerste Amerikaanse staat waar TikTok wordt verboden. Gouverneur Greg Gianforte heeft een wet ondertekend waarmee de app van het Chinese technologiebedrijf ByteDance wordt verboden.
Met de wet wordt het illegaal voor appstores van Google en Apple om TikTok aan te bieden in de staat. Burgers die de app gebruiken worden niet gestraft. De wet moet ingaan op 1 januari 2024, maar voor die tijd zullen waarschijnlijk nog juridische obstakels overwonnen moeten worden. Zo worden er rechtszaken tegen het verbod op basis van het recht op vrijheid van meningsuiting verwacht.
In meerdere westerse landen is de app al verboden voor overheidspersoneel. De app heeft wereldwijd meer dan een miljard gebruikers en wordt veel gebruikt in de VS en Europa. De angst bestaat dat Chinese autoriteiten en geheime diensten de app zouden kunnen gebruiken om informatie van gebruikers te verzamelen of om gebruikers te beïnvloeden. Het bedrijf heeft dergelijke beschuldigingen afgewezen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De chef van de Israëlische binnenlandse inlichtingendienst, Shin Bet, legt in juni zijn taken neer. De bij premier Benjamin Netanyahu in onmin geraakte Ronen Bar maakte zijn aftreden maandag zelf bekend.
35 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft maandag de noodtoestand afgekondigd door de grote stroomstoring die het land die dag trof. Volgens het ministerie is de noodtoestand van toepassing op regio's die daarom hebben gevraagd. Het zou gaan om de regio's Madrid, Andalusië en Extremadura.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Volgens de Franse president Emmanuel Macron gaan de bondgenoten van Oekraïne de komende dagen de druk op Rusland opvoeren. De komende twee weken zullen van cruciaal belang zijn bij de poging een staakt-het-vuren in Oekraïne te verwezenlijken, zei Macron in een interview in het Franse weekblad Paris Match.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Spaanse regio Madrid zijn tijdens de stroomstoring 286 keer uitgerukt om mensen uit liften te bevrijden. Dat heeft de leider van de regio gezegd tegen zender Antena 3.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie ziet op dit moment geen aanwijzingen dat de enorme stroomstoring in Spanje en Portugal door een cyberaanval komt. Voorzitter António Costa van de Europese Raad meldt dat op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft langs de oprijlaan van het Witte Huis zo'n honderd posters opgehangen van gearresteerde migranten. Bovenaan de poster staat "gearresteerd" en onderaan het delict waarvoor ze zijn aangehouden met daarbij een (politie)foto van de migrant en de tekst "illegale vreemdeling".
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Delen van Spanje krijgen weer stroom na de grote storing die kort na het middaguur begon. In gebieden in het noorden, zuiden en westen van het land is de elektriciteitsvoorziening hersteld, meldt netbeheerder Red Eléctrica.
4 uur geleden