Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monsterproces MH17 wordt hervat

Monsterproces MH17 wordt hervat

SCHIPHOL (ANP) - Op het Justitieel Complex Schiphol begint maandag het derde zittingsblok van het monsterproces rond het neerhalen van vlucht MH17, nu bijna zes jaar geleden. De rechtbank bekijkt onder meer hoe de zaak de komende tijd verdergaat. Dit blok loopt tot begin juli.

Voor de zaak zijn diverse datareeksen gereserveerd, tot en met maart volgend jaar. De kans is echter groot dat de strafzaak, die op 9 maart begon, langer gaat duren. Het strafdossier omvat nu al meer dan 36.000 pagina's.

Vanaf maandag krijgen de advocaten van Oleg Poelatov - de enige van de vier verdachten die zich door advocaten laat bijstaan tijdens het proces - de kans om te reageren op verzoeken die het Openbaar Ministerie afgelopen maart heeft gedaan. Justitie had onder meer gevraagd om het horen van getuigen en deskundigen om meer te kunnen vertellen over tapgesprekken en beeldmateriaal.

Vier mannen zijn aangeklaagd voor het neerhalen van het vliegtuig van Malaysia Airlines boven het oosten van Oekraïne. De Rus Poelatov heeft een advocatenteam naar Nederland gestuurd. De andere drie hebben niets laten horen. Het gaat om Igor Girkin, Sergey Dubinsky en Leonid Kharchenko.

Vlucht MH17 van Malaysia Airlines werd op 17 juli 2014 met een Buk-raket uit de lucht geschoten. Alle 298 inzittenden, onder wie veel Nederlanders, kwamen daarbij om het leven.

Meer uit Binnenland

Weeronline waarschuwt voor hitte en hoge luchtvochtigheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf donderdag verwacht Weeronline tropische temperaturen. "Daarbij voelt het voor veel mensen benauwd aan en is er kans op felle onweersbuien", waarschuwt het weerbureau. Vooral vrijdag is het heet en is er sprake van een hoge luchtvochtigheid.

2 uur geleden
Jongetje (2) dat in Rotterdam uit raam viel is overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 2-jarig jongetje dat maandagavond van de tweede verdieping van een woning in Rotterdam is gevallen, is overleden. Dat meldt de politie.

2 uur geleden
Nederlanders verliezen interesse en vertrouwen in het nieuws

HILVERSUM (ANP) - Nederlanders verliezen steeds meer interesse en vertrouwen in het nieuws. Dat blijkt uit het Digital News Report Nederland 2026 dat het Commissariaat voor de Media dinsdag publiceert.

3 uur geleden
Nederlandse motorrijder omgekomen op circuit in België

HASSELT (ANP) - Op een circuit in België is maandag een Nederlandse motorrijder om het leven gekomen. Dat gebeurde op Circuit Zolder, even ten noordwesten van de Belgische plaats Hasselt, tijdens vrije sessies georganiseerd door een motorsportschool.

5 uur geleden
Jongen (2) valt uit raam Rotterdam, zwaargewond naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - Een jongetje van twee jaar is maandagavond van de tweede verdieping uit het raam van een woning in Rotterdam gevallen en is door hulpdiensten gereanimeerd. Dat meldt de Rotterdamse politie op X.

10 uur geleden
Jetten spreekt zondag bij onthulling monument voor Molukkers

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten houdt zondag een toespraak bij de onthulling van een nationaal monument voor Molukkers in Rotterdam. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van NOS en RTL Nieuws. De twee zenders hinten op mogelijke excuses van de premier aan de Molukse gemeenschap. De woordvoerder van Jetten zegt niks over de inhoud van de toespraak.

10 uur geleden
Niet duidelijk wanneer vervuilende fabrieken Tata moeten sluiten

HAARLEM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer twee zeer vervuilende fabrieken van Tata Steel in IJmuiden zullen worden gesloten. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied is sinds een maand bezig met de officiële voorbereidingen om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken in te trekken. Het onderzoek loopt nog en de procedure moet zorgvuldig zijn, gaf de Noord-Hollandse gedeputeerde Anouk Gielen (Klimaat en Energie) aan in een overleg met Provinciale Staten.

11 uur geleden