Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monitor: 40.000 Syriërs melden zich voor oorlog Oekraïne

Monitor: 40.000 Syriërs melden zich voor oorlog Oekraïne

LONDEN (ANP/AFP) - Tot wel 40.000 Syriërs hebben zich volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten bij Rusland gemeld voor de oorlog in Oekraïne. Volgens de in Londen gevestigde monitor rekruteert Moskou soldaten van het Syrische leger en strijders van milities.

Het Kremlin zei vorige week dat vrijwilligers mogen meevechten met het Russische leger in Oekraïne. Deze groep is voor zover bekend nog niet aangekomen in Oekraïne, dat sinds 24 februari in oorlog is met Rusland. Van alle aanmeldingen zijn er volgens de monitor op dit moment zo'n 22.000 goedgekeurd.

Syriërs zouden zich kunnen melden via speciale registratiekantoren in Syrië. Die zijn door Russische officieren geopend op plekken waar de Syrische regering de controle over heeft. Een vertegenwoordiger van de regering ontkent dat er een wervingscampagne gaande is en heeft ook gezegd dat niemand naar Rusland is afgereisd om in Oekraïne te vechten.

Voor het meevechten in Oekraïne wordt volgens het Observatorium geld beloofd. In Syrië verdienen soldaten ongeveer 14 tot 32 euro per maand. Rusland zou een salaris van 1000 euro hebben toegezegd. Bij verwondingen komt daar 7000 euro bovenop en bij overlijden krijgen nabestaanden 15.000 euro.

Meer uit Buitenland

Kopstuk Revolutionaire Garde mogelijk gedood bij aanvallen

JERUZALEM (ANP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.

12 minuten geleden
Satellietbeelden tonen verwoesting bij woning ayatollah

TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.

25 minuten geleden
Tientallen schoolkinderen gedood bij raketinslag zuiden Iran

MINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.

27 minuten geleden
Iraanse oud-kroonprins noemt aanvallen 'humanitaire interventie'

WASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.

57 minuten geleden
Rusland eist stopzetten aanvallen op Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.

58 minuten geleden
Israël telt tot nu toe 35 ballistische raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.

1 uur geleden
Iran spreekt van flagrante misdaad en wil Veiligheidsraad bijeen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.

1 uur geleden