Monfils zag 'boze' Van de Zandschulp bij bizar moment in Doha
DOHA (ANP) - Gaël Monfils heeft kort gereageerd op de bizarre tweede set in zijn eersterondepartij in Doha tegen Botic van de Zandschulp dinsdagavond. De Fransman profiteerde van een strafpunt voor de gefrustreerde Nederlander, die in Qatar negen setpunten onbenut liet. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (9). Van de Zandschulp kreeg zijn setpunten bij 5-3, 5-4, 6-5 en in de tiebreak.
Van de Zandschulp baarde in de tiebreak opzien door na een gewonnen punt een bal het stadion uit te slaan. Daardoor werd het 9-9. Twee punten later was de partij ten einde. Monfils besloot de partij met een bal via de netband, die door de Nederlander niet meer te halen was. Voordat de Veenendaler de bal het stadion uitsloeg, had hij al een racket kapot geslagen. Na het laatste punt haastte hij zich zwaar teleurgesteld richting de uitgang.
"Hij begon boos te worden, maar het feit dat ik voelde dat hij zenuwachtig was, maakte mij ook gespannen. Uiteindelijk kwam ik er met veel geluk doorheen", zei Monfils tegen lokale media. "Een goede tennisser is niet iemand die heel goed speelt, maar iemand die een hoog basisniveau haalt. Maar als je zelfvertrouwen hebt en een goed basisniveau hebt, is de kans iets kleiner dat je in paniek raakt. Mijn gemiddelde niveau is laag, veel lager dan in mijn hoogtijdagen."
Breed uitgemeten
Op sociale media werd het strafpunt, nota bene opgelopen na een gewonnen punt, breed uitgemeten.
Van de Zandschulp heeft dit seizoen nog nergens meer dan één wedstrijd gewonnen. Op de Australian Open en het ABN AMRO Open werd hij in de openingsronde gekoppeld aan Jannik Sinner, die beide keren te sterk was.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
9 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
2 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
4 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
6 uur geleden