Monfils zag 'boze' Van de Zandschulp bij bizar moment in Doha
DOHA (ANP) - Gaël Monfils heeft kort gereageerd op de bizarre tweede set in zijn eersterondepartij in Doha tegen Botic van de Zandschulp dinsdagavond. De Fransman profiteerde van een strafpunt voor de gefrustreerde Nederlander, die in Qatar negen setpunten onbenut liet. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (9). Van de Zandschulp kreeg zijn setpunten bij 5-3, 5-4, 6-5 en in de tiebreak.
Van de Zandschulp baarde in de tiebreak opzien door na een gewonnen punt een bal het stadion uit te slaan. Daardoor werd het 9-9. Twee punten later was de partij ten einde. Monfils besloot de partij met een bal via de netband, die door de Nederlander niet meer te halen was. Voordat de Veenendaler de bal het stadion uitsloeg, had hij al een racket kapot geslagen. Na het laatste punt haastte hij zich zwaar teleurgesteld richting de uitgang.
"Hij begon boos te worden, maar het feit dat ik voelde dat hij zenuwachtig was, maakte mij ook gespannen. Uiteindelijk kwam ik er met veel geluk doorheen", zei Monfils tegen lokale media. "Een goede tennisser is niet iemand die heel goed speelt, maar iemand die een hoog basisniveau haalt. Maar als je zelfvertrouwen hebt en een goed basisniveau hebt, is de kans iets kleiner dat je in paniek raakt. Mijn gemiddelde niveau is laag, veel lager dan in mijn hoogtijdagen."
Breed uitgemeten
Op sociale media werd het strafpunt, nota bene opgelopen na een gewonnen punt, breed uitgemeten.
Van de Zandschulp heeft dit seizoen nog nergens meer dan één wedstrijd gewonnen. Op de Australian Open en het ABN AMRO Open werd hij in de openingsronde gekoppeld aan Jannik Sinner, die beide keren te sterk was.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden