Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monfils zag 'boze' Van de Zandschulp bij bizar moment in Doha

Monfils zag 'boze' Van de Zandschulp bij bizar moment in Doha

DOHA (ANP) - Gaël Monfils heeft kort gereageerd op de bizarre tweede set in zijn eersterondepartij in Doha tegen Botic van de Zandschulp dinsdagavond. De Fransman profiteerde van een strafpunt voor de gefrustreerde Nederlander, die in Qatar negen setpunten onbenut liet. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (9). Van de Zandschulp kreeg zijn setpunten bij 5-3, 5-4, 6-5 en in de tiebreak.

Van de Zandschulp baarde in de tiebreak opzien door na een gewonnen punt een bal het stadion uit te slaan. Daardoor werd het 9-9. Twee punten later was de partij ten einde. Monfils besloot de partij met een bal via de netband, die door de Nederlander niet meer te halen was. Voordat de Veenendaler de bal het stadion uitsloeg, had hij al een racket kapot geslagen. Na het laatste punt haastte hij zich zwaar teleurgesteld richting de uitgang.

"Hij begon boos te worden, maar het feit dat ik voelde dat hij zenuwachtig was, maakte mij ook gespannen. Uiteindelijk kwam ik er met veel geluk doorheen", zei Monfils tegen lokale media. "Een goede tennisser is niet iemand die heel goed speelt, maar iemand die een hoog basisniveau haalt. Maar als je zelfvertrouwen hebt en een goed basisniveau hebt, is de kans iets kleiner dat je in paniek raakt. Mijn gemiddelde niveau is laag, veel lager dan in mijn hoogtijdagen."

Breed uitgemeten

Op sociale media werd het strafpunt, nota bene opgelopen na een gewonnen punt, breed uitgemeten.

Van de Zandschulp heeft dit seizoen nog nergens meer dan één wedstrijd gewonnen. Op de Australian Open en het ABN AMRO Open werd hij in de openingsronde gekoppeld aan Jannik Sinner, die beide keren te sterk was.

Meer uit Sport

Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

2 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

3 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

3 uur geleden
Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

4 uur geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

5 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

5 uur geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

8 uur geleden