Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monfils wil geholpen door Sluiter historie schrijven in Ahoy

Monfils wil geholpen door Sluiter historie schrijven in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Gaël Monfils kan deze week geschiedenis schrijven door voor de derde keer het ABN AMRO Open, het grootste tennistoernooi van Nederland, te winnen. Alleen Roger Federer slaagde erin het toernooi in Ahoy drie keer te winnen. Monfils wordt op de achtergrond geholpen door Rotterdammer Raemon Sluiter, de coach van zijn vrouw Elina Svitolina.

"Helaas is Rae er deze week niet bij, want hij is momenteel in Dubai met mijn vrouw", zei Monfils kort na zijn zege op de Canadees Denis Shapovalov. "Maar hij had me net al een berichtje gestuurd. Ik zal hem straks eens vragen voor een goed restaurant in Rotterdam, want we gaan de verjaardag van mijn fysio vieren."

Monfils wordt op de tour in zijn box regelmatig vergezeld door Sluiter, die nu een jaar samenwerkt met Svitolina. "Als niemand van mijn team er is dan helpt hij me en vraag ik hem om advies. Hij kijkt veel naar me om. De teams van mijn vrouw en mij zijn nauw betrokken bij elkaar. We helpen elkaar waar mogelijk en dat is erg waardevol."

Wildcard

Toernooidirecteur Richard Krajicek maakte al ruim een maand voor het toernooi bekend dat Monfils een wildcard had ontvangen voor het ABN AMRO Open. De Franse publieksspeler, die bekendstaat om zijn hoogstandjes en atletische vermogen, kreeg de voorkeur boven een aantal Nederlandse tennissers, ondanks dat hij al 37 jaar is.

"Ik was er erg blij mee, maar ik ken Richard erg goed. Vorig jaar heb ik in de zomer bewezen dat ik nog goed mee kan en eind vorig jaar heb ik nog een toernooi gewonnen. Inmiddels ben ik ook alweer de nummer 70 van de wereld, dus ik was niet verbaasd."

Spelen in Parijs

Een belangrijke factor in het voortzetten van zijn loopbaan was dat komende zomer de Olympische Spelen in Parijs zijn. Het tennistoernooi wordt gehouden op Roland Garros, waar Monfils in het verleden al een aantal memorabele wedstrijden heeft gespeeld.

"Dat heeft altijd in mijn gedachten gespeeld en als ik me zou kwalificeren, dan zou dat geweldig zijn. Anderzijds zijn er veel jonge Franse gasten die ongelooflijk goed spelen. Het wordt lastig, maar ieder toernooi doe ik er gewoon alles aan om dichter bij plaatsing te komen."

Sinner

In de tweede ronde neemt Monfils het donderdag mogelijk op tegen Jannik Sinner, die vorige maand de Australian Open wist te winnen. "Hij is een nederige kampioen. Ik vind het leuk om het mogelijk tegen hem op te mogen nemen hier. Maar hij moet eerst nog maar zien te winnen van Botic van de Zandschulp."

Monfils won het toernooi in 2019 en 2020. Federer was in 2005, 2012 en 2018 de beste in Ahoy.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

6 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

20 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

21 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

22 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

1 dag geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden