Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondriaan voor museum door Zwarte Cross-organisator en zakenman

Mondriaan voor museum door Zwarte Cross-organisator en zakenman

WINTERSWIJK (ANP) - Muzikant Gijs Jolink, mede-organisator van festival Zwarte Cross, geeft woensdag samen met zakenman en weldoener Anjo Joldersma een vroege Mondriaan, Boereninterieur met haard in de Achterhoek, in langdurig bruikleen aan museum Villa Mondriaan in Winterswijk. Daar hangt meer vroeg (en daardoor minder kostbaar) werk van de kunstenaar, die als achtjarige in Winterswijk belandde doordat zijn vader er schoolhoofd werd.

De twee gulle Achterhoekers kochten het werk onlangs voor nog geen 40.000 euro op een veiling in Amsterdam. Het werk toont volgens een woordvoerster van het museum een boerderij die typisch is voor de streek, al is niet bekend waar de in 1872 geboren Mondriaan het, aan het begin van de jaren negentig van de 19e eeuw, precies schilderde.

Veilinghuis Adams omschreef het schilderij als een werk dat de overgang naar het Modernisme markeert. Het interieur wordt weergegeven met korte penseelstreken en dynamische lijnen. Volgens het museum "onderscheidt het tafereel zich van andere vroege schilderijen van Mondriaan door de werking van perspectief, schaduwen en uitgesproken kleuren".

Het latere werk van Mondriaan staat kunsthistorisch veel meer in aanzien. Zeven jaar geleden werd Compositie No III (Compositie met Rood, Blauw, Geel en Zwart) uit 1929 voor 44,4 miljoen euro afgehamerd.

Meer uit Binnenland

Inspectie keurt kwart getest vuurwerk af, minder dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.

1 uur geleden
Weeronline: kerst verloopt zonnig en koud

HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.

2 uur geleden
Karremans graag opnieuw minister in volgend kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."

7 uur geleden
Opbrengst 3FM Serious Request nadert nu al recordhoogte

DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

15 uur geleden
EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

18 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

19 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

20 uur geleden