Mondmasker verplicht in openbaar vervoer Jakarta
JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - In de strijd tegen het coronavirus komt er in de uiterst dichtbevolkte Indonesische hoofdstad Jakarta een maskerplicht voor het openbaar vervoer. Passagiers moeten mond en neus bedekken met een eenvoudig mondkapje of bijvoorbeeld iets van stof. Anders mogen ze niet mee.
Het is niet de bedoeling de betere, speciale kapjes voor bijvoorbeeld artsen te gebruiken. Die zijn uitsluitend voor medisch personeel bedoeld.
Experts verschillen van mening over het nut van de eenvoudige maskers. Volgens sommige autoriteiten kunnen besmette personen met zo'n kapje voorkomen dat ze anderen aansteken. De eenvoudige kapjes beschermen de dragers echter niet tegen een infectie door anderen.
Volgens de jongste cijfers bezweken officieel bijna 200 personen in Indonesië aan het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
20 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
44 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
1 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geleden