Mondmasker verplicht in openbaar vervoer Jakarta
JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - In de strijd tegen het coronavirus komt er in de uiterst dichtbevolkte Indonesische hoofdstad Jakarta een maskerplicht voor het openbaar vervoer. Passagiers moeten mond en neus bedekken met een eenvoudig mondkapje of bijvoorbeeld iets van stof. Anders mogen ze niet mee.
Het is niet de bedoeling de betere, speciale kapjes voor bijvoorbeeld artsen te gebruiken. Die zijn uitsluitend voor medisch personeel bedoeld.
Experts verschillen van mening over het nut van de eenvoudige maskers. Volgens sommige autoriteiten kunnen besmette personen met zo'n kapje voorkomen dat ze anderen aansteken. De eenvoudige kapjes beschermen de dragers echter niet tegen een infectie door anderen.
Volgens de jongste cijfers bezweken officieel bijna 200 personen in Indonesië aan het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
26 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
1 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
3 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
4 uur geleden