Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondkapjes verplicht op drukke plekken in Amsterdam en Rotterdam

Mondkapjes verplicht op drukke plekken in Amsterdam en Rotterdam

ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - Op een aantal drukke plekken in Amsterdam en Rotterdam is vanaf woensdag het dragen van een mondkapje verplicht. De nieuwe maatregel moet ervoor zorgen dat het coronavirus zich niet verder verspreidt. De veiligheidsregio's doen een experiment met de mondkapjesplicht, die losstaat van de regel om 1,5 meter afstand te houden.

In Rotterdam moeten mensen tussen 06.00 en 22.00 uur een niet-medisch mondkapje dragen op locaties als de Coolsingel, de Lijnbaan en de overdekte winkelcentra Alexandrium en Zuidplein. De hoofdstad voert de maatregel vanaf 09.00 uur in op onder meer de Wallen, Kalverstraat en Nieuwendijk, waar mondkapjes zowel op straat als in winkels dag en nacht verplicht zijn. Op de markten in de Albert Cuypstraat en op Plein '40-'45 geldt de plicht tijdens markttijden.

Wie geen mondkapje draagt, kan een boete riskeren van 95 euro. De verplichting is een experiment en wordt later geëvalueerd.

Het dragen van een niet-medisch mondkapje, zowel op straat als in winkels, is volgens de veiligheidsregio's nodig op plekken waar het krap en druk is en waar andere maatregelen onvoldoende werken of leiden tot ongewenste economische effecten.

Meer uit Binnenland

Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.

19 minuten geleden
Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

47 minuten geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

54 minuten geleden
Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

1 uur geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

2 uur geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

3 uur geleden