Mondiale volleybalbond handhaaft uitsluiting Rusland en Belarus
PUNTA CANA (ANP) - De internationale volleybalfederatie FIVB handhaaft de schorsing van Rusland en Belarus vanwege de oorlog met Oekraïne. Nationale teams, clubs en officials mogen tot nader order niet meedoen aan internationale of continentale evenementen.
Dat heeft de FIVB bij de bestuursvergadering in de Dominicaanse Republiek besloten. Rusland en Belarus maken tijdens de schorsing niet langer deel uit van de wereldranglijst van de FIVB. De punten voor de ranglijst zijn bevroren. Dit besluit komt overeen met de aanbevelingen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Individuele sporters mogen onder neutrale vlag wel meedoen.
De Europese schermbond EFC heeft de nationale federaties van Rusland en Belarus ook geschorst. De schermers zijn niet meer welkom bij Europese toernooien en andere wedstrijden. De mondiale bond FIE laat schermers uit de landen echter wel toe bij internationale wedstrijden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
5 uur geleden