Mondiale volleybalbond handhaaft uitsluiting Rusland en Belarus
PUNTA CANA (ANP) - De internationale volleybalfederatie FIVB handhaaft de schorsing van Rusland en Belarus vanwege de oorlog met Oekraïne. Nationale teams, clubs en officials mogen tot nader order niet meedoen aan internationale of continentale evenementen.
Dat heeft de FIVB bij de bestuursvergadering in de Dominicaanse Republiek besloten. Rusland en Belarus maken tijdens de schorsing niet langer deel uit van de wereldranglijst van de FIVB. De punten voor de ranglijst zijn bevroren. Dit besluit komt overeen met de aanbevelingen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Individuele sporters mogen onder neutrale vlag wel meedoen.
De Europese schermbond EFC heeft de nationale federaties van Rusland en Belarus ook geschorst. De schermers zijn niet meer welkom bij Europese toernooien en andere wedstrijden. De mondiale bond FIE laat schermers uit de landen echter wel toe bij internationale wedstrijden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
9 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
15 uur geleden