Mondiale triatlonbond schorst Rusland vanwege dopinggevallen
LAUSANNE (ANP) - De internationale triatlonbond heeft Rusland voor een jaar geschorst vanwege een "groot aantal" dopinggevallen. Dat betekent niet dat Russische triatleten worden geweerd van internationale evenementen. Zij mogen blijven meedoen, maar moeten wel geregeld op doping worden gecontroleerd.
De schorsing geldt specifiek voor de Russische bond. Die mag tot eind volgend jaar geen internationale evenementen organiseren en moet alle officials die zitting hebben in de Europese en mondiale triatlonfederaties terugtrekken. De bond moet ook zorgen dat het prijzengeld wordt terugbetaald dat is uitgekeerd aan triatleten die positief hebben getest op doping. World Triathlon, de mondiale federatie, gaat de Russen helpen bij het opzetten van een plan om coaches en sporters meer informatie te geven over dopingzaken.
De afgelopen maanden werden zeker drie Russische triatleten geschorst vanwege doping. Rusland eindigde op de Olympische Spelen in de gemengde teamwedstrijd op de veertiende plaats, maar werd uit de uitslag geschrapt vanwege de dopinggevallen. Nederland greep op dit onderdeel net naast de medailles in Tokio (vierde).
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
10 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
17 uur geleden