Mondiale triatlonbond schorst Rusland vanwege dopinggevallen
LAUSANNE (ANP) - De internationale triatlonbond heeft Rusland voor een jaar geschorst vanwege een "groot aantal" dopinggevallen. Dat betekent niet dat Russische triatleten worden geweerd van internationale evenementen. Zij mogen blijven meedoen, maar moeten wel geregeld op doping worden gecontroleerd.
De schorsing geldt specifiek voor de Russische bond. Die mag tot eind volgend jaar geen internationale evenementen organiseren en moet alle officials die zitting hebben in de Europese en mondiale triatlonfederaties terugtrekken. De bond moet ook zorgen dat het prijzengeld wordt terugbetaald dat is uitgekeerd aan triatleten die positief hebben getest op doping. World Triathlon, de mondiale federatie, gaat de Russen helpen bij het opzetten van een plan om coaches en sporters meer informatie te geven over dopingzaken.
De afgelopen maanden werden zeker drie Russische triatleten geschorst vanwege doping. Rusland eindigde op de Olympische Spelen in de gemengde teamwedstrijd op de veertiende plaats, maar werd uit de uitslag geschrapt vanwege de dopinggevallen. Nederland greep op dit onderdeel net naast de medailles in Tokio (vierde).
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
8 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
10 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
12 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
16 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
16 uur geleden