
Mondiale sportbonden akkoord met nieuwe data Spelen Tokio
TOKIO/LAUSANNE (ANP) - De meeste mondiale sportbonden hebben ingestemd met de nieuwe data voor de Olympische Spelen van Tokio. Onder meer World Athletics, zwemfederatie FINA, internationale triatlonbond ITU en wereldhockeybond FIH brachten verklaringen uit waarin ze akkoord gaan met de periode van 23 juli tot en met 8 augustus 2021, praktisch een jaar later dan de oorspronkelijke data 24 juli tot en met 9 augustus.
"Dit geeft onze atleten de tijd die ze nodig hebben om de trainingen en wedstrijden weer op te pakken", meldde de internationale atletiekfederatie, die meteen toezegde de WK van 2021 in het Amerikaanse Eugene naar 2022 te verplaatsen.
"Om nu al de nieuwe data te weten is bijzonder prettig voor de sporters en de aangesloten bonden", liet de FINA weten. De zwembond gaf ook al aan te gaan kijken naar een andere datum voor de WK, die staan gepland voor 16 juli tot en met 1 augustus 2021 in het Japanse Fukuoka.
De FIH sprak ook haar
dank uit aan het Internationaal Olympisch Comité voor het snelle besluit. "Het is bijzonder nuttig dat we de nieuwe data al kennen. Sporters en coaches kunnen nu hun voorbereidingen gaan plannen."
Voorlopig ligt de sportwereld nagenoeg plat vanwege de coronapandemie. Er zijn in geen enkele tak van sport evenementen mogelijk en de meeste sporters moeten thuis hun conditie op peil zien te houden.
Meer uit Sport
ORLANDO (ANP) - Manchester City heeft zich met een overtuigende zege op Juventus (5-2) verzekerd van de groepswinst op het WK voor clubs. Oranje-international Teun Koopmeiners maakte in Orlando namens de Italianen de 1-1. Voor City-spits Erling Haaland (24) was de 3-1 bijzonder: het betekende zijn driehonderdste treffer op het hoogste niveau.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Menno Vloon heeft bij het EK atletiek voor landenteams het polsstokhoogspringen gewonnen. De 31-jarige Nederlander kwam bij zijn tweede poging voor het Koninklijk Paleis in Madrid als enige over 5,80 meter. Hij probeerde ook nog zijn persoonlijk record van 5,96 meter te verbeteren, maar slaagde daar niet in.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Keniaanse Faith Kipyegon is er niet in geslaagd de mijl als eerste vrouw onder de 4 minuten te lopen. Tijdens een speciaal opgezet evenement in Parijs kwam de drievoudig olympisch kampioene op de ruim 1600 meter niet verder dan 4.06,42. Dat is wel onder haar wereldrecord van 4.07,64, maar door de aanwezigheid van mannelijke tempomakers gaat die nieuwe tijd niet de boeken in.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zal de discussies over gendercriteria voor deelname aan de sport leiden. Dat heeft de nieuwe voorzitter Kirsty Coventry donderdag in Lausanne gezegd. Ze deed deze uitspraak vier jaar nadat het bestuursorgaan de sportbonden had aangespoord om kwesties zelf op onafhankelijke wijze te beoordelen.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat kleine aanpassingen aan de Red Bull hem helpen aan een goed resultaat in de Grote Prijs van Oostenrijk. "Ik heb me altijd goed gevoeld hier. Er zijn altijd circuits die je beter liggen dan andere", zei Verstappen, die al vijf keer won op de Red Bull Ring, de thuisrace van zijn team.
19 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.
1 dag geleden