Mondiale sportbonden akkoord met nieuwe data Spelen Tokio
TOKIO/LAUSANNE (ANP) - De meeste mondiale sportbonden hebben ingestemd met de nieuwe data voor de Olympische Spelen van Tokio. Onder meer World Athletics, zwemfederatie FINA, internationale triatlonbond ITU en wereldhockeybond FIH brachten verklaringen uit waarin ze akkoord gaan met de periode van 23 juli tot en met 8 augustus 2021, praktisch een jaar later dan de oorspronkelijke data 24 juli tot en met 9 augustus.
"Dit geeft onze atleten de tijd die ze nodig hebben om de trainingen en wedstrijden weer op te pakken", meldde de internationale atletiekfederatie, die meteen toezegde de WK van 2021 in het Amerikaanse Eugene naar 2022 te verplaatsen.
"Om nu al de nieuwe data te weten is bijzonder prettig voor de sporters en de aangesloten bonden", liet de FINA weten. De zwembond gaf ook al aan te gaan kijken naar een andere datum voor de WK, die staan gepland voor 16 juli tot en met 1 augustus 2021 in het Japanse Fukuoka.
De FIH sprak ook haar
dank uit aan het Internationaal Olympisch Comité voor het snelle besluit. "Het is bijzonder nuttig dat we de nieuwe data al kennen. Sporters en coaches kunnen nu hun voorbereidingen gaan plannen."
Voorlopig ligt de sportwereld nagenoeg plat vanwege de coronapandemie. Er zijn in geen enkele tak van sport evenementen mogelijk en de meeste sporters moeten thuis hun conditie op peil zien te houden.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.
11 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.
13 uur geledenARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.
13 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.
14 uur geleden