Mondiale sportbonden akkoord met nieuwe data Spelen Tokio
TOKIO/LAUSANNE (ANP) - De meeste mondiale sportbonden hebben ingestemd met de nieuwe data voor de Olympische Spelen van Tokio. Onder meer World Athletics, zwemfederatie FINA, internationale triatlonbond ITU en wereldhockeybond FIH brachten verklaringen uit waarin ze akkoord gaan met de periode van 23 juli tot en met 8 augustus 2021, praktisch een jaar later dan de oorspronkelijke data 24 juli tot en met 9 augustus.
"Dit geeft onze atleten de tijd die ze nodig hebben om de trainingen en wedstrijden weer op te pakken", meldde de internationale atletiekfederatie, die meteen toezegde de WK van 2021 in het Amerikaanse Eugene naar 2022 te verplaatsen.
"Om nu al de nieuwe data te weten is bijzonder prettig voor de sporters en de aangesloten bonden", liet de FINA weten. De zwembond gaf ook al aan te gaan kijken naar een andere datum voor de WK, die staan gepland voor 16 juli tot en met 1 augustus 2021 in het Japanse Fukuoka.
De FIH sprak ook haar
dank uit aan het Internationaal Olympisch Comité voor het snelle besluit. "Het is bijzonder nuttig dat we de nieuwe data al kennen. Sporters en coaches kunnen nu hun voorbereidingen gaan plannen."
Voorlopig ligt de sportwereld nagenoeg plat vanwege de coronapandemie. Er zijn in geen enkele tak van sport evenementen mogelijk en de meeste sporters moeten thuis hun conditie op peil zien te houden.
Meer uit Sport
ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
17 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
1 dag geleden