Mondiale nummer 1 Zhendong pakt eerste wereldtitel tafeltennis
HOUSTON (ANP) - De Chinese tafeltennisser Fan Zhendong is voor het eerst in zijn loopbaan wereldkampioen geworden. De nummer 1 van de wereld was in Houston in de finale met duidelijke cijfers te sterk voor de Zweed Truls Möregardh: 11-6 11-9 11-7 11-8.
Zhendong is al langere tijd de nummer 1 van de wereld, maar op het WK van 2017 en afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Tokio verloor hij in de finale van tafeltennislegende Ma Long. De 33-jarige Long was er niet bij in de Verenigde Staten. Hij was de beste op de afgelopen drie WK's.
China is een klasse apart in het mondiale tafeltennis. De Oostenrijker Werner Schlager was in 2003 de laatste tafeltennisser van buiten China die de mondiale titel pakte.
De pas 19 jaar oude Möregardh is de mondiale nummer 77. Hij verraste bij de laatste vier de Duitser Timo Boll.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
9 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden