Mondiale nummer 1 tennisster Swiatek uitgeschakeld in Miami
MIAMI (ANP/AFP) - De nummer 1 van de wereld Iga Swiatek is in de vierde ronde van het tennistoernooi in Miami uitgeschakeld. De Poolse tennisster verloor van de Russische Ekaterina Aleksandrova: 6-4 6-2.
Aleksandrova, de mondiale nummer 16, treft in de kwartfinale de als vijfde geplaatste Jessica Pegula. In de kwartfinales in Miami zijn behalve de nummer 1 ook de nummer 2 en 3 van de wereld niet terug te zien. Aryna Sabalenka uit Belarus en de Amerikaanse Coco Gauff werden eerder al uitgeschakeld.
"Ik ben gewoon teleurgesteld, ik dacht dat ik hier in Miami beter zou spelen", zei Swiatek na afloop van de wedstrijd. "Ze speelde een fantastische wedstrijd en was de betere vandaag", zei de viervoudig grandslamwinnaar over haar tegenstandster.
Swiatek won eerder deze maand nog het tennistoernooi van Indian Wells. Dat was de negentiende titel voor de Poolse en haar achtste in de zogenoemde WTA 1000-toernooien, het niveau net onder de grand slams.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
23 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
2 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
4 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
6 uur geleden