Mondiale nummer 1 Medvedev opnieuw naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Daniil Medvedev doet volgend jaar opnieuw mee aan het ABN AMRO Open. De Russische nummer 1 van de wereld gaat voor de vijfde keer zijn opwachting maken op het internationale tennistoernooi in Rotterdam. Medvedev pakte een jaar geleden zijn eerste grandslamtitel, op de US Open.
"We zijn trots dat we de nummer 1 van de wereld hebben weten vast te leggen. Zeker voor onze jubileumeditie willen we hem heel graag weer in Rotterdam begroeten. Het is mooi dat wij er in geslaagd zijn, net voordat hij zijn titel gaat verdedigen in New York", zei toernooidirecteur Richard Krajicek over de vijftigste editie.
Uitblijvende zege
Medvedev won Rotterdam nog nooit. De 26-jarige Rus reikte in 2019 tot de laatste vier in Ahoy. Hij verloor toen van Gaël Monfils, de uiteindelijke winnaar van het toernooi.
De tennisbonden hebben Rusland geweerd op de toernooien vanwege de oorlog in Oekraïne, maar de spelers mogen onder neutrale vlag wel deelnemen. Medvedev deed deze zomer ook mee aan het grastoernooi van Rosmalen, waar hij in de finale kansloos was tegen Tim van Rijthoven.
Jubileumeditie
De jubileumeditie van het ABN AMRO Open wordt van 13 tot en met 19 februari gespeeld. Het toernooi heette tot voor kort het ABN AMRO World Tennis Tournament.
Dit jaar werd het toernooi gewonnen door Félix Auger-Aliassime uit Canada. Hij was in de finale de Griek Stefanos Tsitsipas met 6-4 6-2 de baas.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden