Mondiale nummer 1 Medvedev opnieuw naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Daniil Medvedev doet volgend jaar opnieuw mee aan het ABN AMRO Open. De Russische nummer 1 van de wereld gaat voor de vijfde keer zijn opwachting maken op het internationale tennistoernooi in Rotterdam. Medvedev pakte een jaar geleden zijn eerste grandslamtitel, op de US Open.
"We zijn trots dat we de nummer 1 van de wereld hebben weten vast te leggen. Zeker voor onze jubileumeditie willen we hem heel graag weer in Rotterdam begroeten. Het is mooi dat wij er in geslaagd zijn, net voordat hij zijn titel gaat verdedigen in New York", zei toernooidirecteur Richard Krajicek over de vijftigste editie.
Uitblijvende zege
Medvedev won Rotterdam nog nooit. De 26-jarige Rus reikte in 2019 tot de laatste vier in Ahoy. Hij verloor toen van Gaël Monfils, de uiteindelijke winnaar van het toernooi.
De tennisbonden hebben Rusland geweerd op de toernooien vanwege de oorlog in Oekraïne, maar de spelers mogen onder neutrale vlag wel deelnemen. Medvedev deed deze zomer ook mee aan het grastoernooi van Rosmalen, waar hij in de finale kansloos was tegen Tim van Rijthoven.
Jubileumeditie
De jubileumeditie van het ABN AMRO Open wordt van 13 tot en met 19 februari gespeeld. Het toernooi heette tot voor kort het ABN AMRO World Tennis Tournament.
Dit jaar werd het toernooi gewonnen door Félix Auger-Aliassime uit Canada. Hij was in de finale de Griek Stefanos Tsitsipas met 6-4 6-2 de baas.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
20 uur geleden