Mondiale badmintonbond schort lidmaatschap Rusland op
LAUSANNE (ANP/RTR) - De internationale badmintonbond (BWF) heeft het lidmaatschap van de nationale badmintonfederatie van Rusland (NBFR) opgeschort. Daartoe is besloten nadat bleek dat de Russische bond de lidmaatschapsvoorwaarden had overtreden, zo meldt de BWF op de website.
De internationale federatie meldt dat de NBFR 'binnen haar jurisdictie gebieden omvat die onder de jurisdictie' van Oekraïne vallen. "Dit zijn de Oekraïense gebieden Donetsk, Cherson, Loehansk en Zaporizja", meldt de bond.
Sinds de inval in Oekraïne worden atleten uit Rusland en bondgenoot Belarus geweerd tijdens toernooien van de BWF. Vanaf eind februari 2024 mogen spelers uit Rusland of Belarus onder neutrale vlag meedoen aan badmintontoernooien. Voorwaarde is wel dat betreffende atleten geen steun uitspreken voor de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
5 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
5 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden