Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondiale atletiekbond blij met bewegingstoename tijdens lockdown

Mondiale atletiekbond blij met bewegingstoename tijdens lockdown

MONACO (ANP) - Mensen zijn gedurende de lockdown in coronatijd veel vaker gaan bewegen dan voor de uitbraak van het besmettelijke virus, meldt de wereldatletiekbond World Athletics. Liefst 88 procent van de mensen die normaal iets van 1 à 2 keer per week aan sport deden, zijn dat 2 tot 3 keer per week gaan doen. World Athletics baseert zich op een onderzoek van het platform RunRepeat. Dat ondervroeg 12.913 mensen uit 139 verschillende landen over hun fysieke activiteit gedurende de tweede helft van maart tijdens de coronacrisis.

De toename van de lichaamsbeweging is vooral groot bij de mensen die voor de crisis niet bijzonder actief waren. Van de mensen die gemiddeld drie keer per week aan sport deden, is 38 procent vaker gaan bewegen. Van de mensen die al heel sportief waren en vier of meer keer per week trainden, is er zelfs sprake van een afname; 14 procent is minder gaan sporten.

Hardlopen en wandelen spannen de kroon in het onderzoek. RunRepeat vond uit dat mensen die gemiddeld 1 tot 2 keer per week een stukje joggen, dat 3 tot 4 keer per week zijn gaan doen, een stijging van gemiddeld 117 procent. De onderzoekers noemen de uitkomst verrassend, omdat de uitbraak van het virus in talrijke landen heeft gezorgd voor het sluiten van sportscholen en sportaccommodaties én het advies zoveel mogelijk binnen te blijven. Mensen maakten volgens het onderzoeksplatform dankbaar gebruik van de mogelijkheid om een 'blokje' om te gaan.

Heel blij

World Athletics is heel blij met de uitkomsten. "We moeten deze mensen inspireren om de gewoonten die ze hebben geleerd tijdens de lockdown voort te zetten en dat zullen we doen met onze eigen campagnes, maar ook door campagnes te omarmen die vele anderen in onze sport voeren’’, zei voorzitter Sebastian Coe na een serie onlinemeetings met de 214 aangesloten bonden.

World Athletics heeft in die onlinesessie een strategisch plan voor de komende vier jaar uitgezet met als doel de atletieksport wereldwijd groter en belangrijker te maken. De algemene visie is "de kracht en toegankelijkheid van atletiek en onze atleten gebruiken om een gezondere en fittere wereld te creëren."

Meer uit Sport

Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

2 uur geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

18 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

18 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

19 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

19 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

19 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

19 uur geleden