Mondiale antidopingbureau legt zich neer bij vrijspraak Swiatek
MONTREAL (ANP/RTR) - Het mondiale antidopingbureau WADA legt zich erbij neer dat tennisster Iga Swiatek geen verdere straf krijgt voor een positieve dopingtest in augustus vorig jaar. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op de verboden substantie trimetazidine. Swiatek accepteerde een schorsing van een maand en ging met succes in beroep.
Swiatek had gezegd dat ze het middel nam voor een jetlag en slaapproblemen en kreeg geen langdurige schorsing nadat het Internationaal Tennis Integriteitsagentschap (ITIA) oordeelde dat er geen sprake was van significante schuld of nalatigheid van haar kant.
"De wetenschappelijke experts van WADA hebben bevestigd dat het specifieke scenario met verontreinigde melatonine, zoals gepresenteerd door de atleet en geaccepteerd door de ITIA, aannemelijk is en dat er geen wetenschappelijke gronden zijn om het bij CAS aan te vechten", aldus WADA in een persbericht.
Gemiste toernooien
Swiatek werd voorlopig geschorst vanaf 12 september, waardoor ze drie toernooien miste. Ze sloeg tussen 16 september en 13 oktober drie toernooien in Azië over. Rondom de afmeldingen werd er al gespeculeerd over de reden van de afmeldingen, maar Swiatek liet doorschemeren dat die te maken hadden met een coachwissel.
De 23-jarige Swiatek won vorig jaar voor de vierde keer Roland Garros. In 2022 was ze al de beste op de US Open. Op de Australian Open bereikte ze maandag de kwartfinales.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
22 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden