Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondiale antidopingbureau legt zich neer bij vrijspraak Swiatek

Mondiale antidopingbureau legt zich neer bij vrijspraak Swiatek

MONTREAL (ANP/RTR) - Het mondiale antidopingbureau WADA legt zich erbij neer dat tennisster Iga Swiatek geen verdere straf krijgt voor een positieve dopingtest in augustus vorig jaar. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op de verboden substantie trimetazidine. Swiatek accepteerde een schorsing van een maand en ging met succes in beroep.

Swiatek had gezegd dat ze het middel nam voor een jetlag en slaapproblemen en kreeg geen langdurige schorsing nadat het Internationaal Tennis Integriteitsagentschap (ITIA) oordeelde dat er geen sprake was van significante schuld of nalatigheid van haar kant.

"De wetenschappelijke experts van WADA hebben bevestigd dat het specifieke scenario met verontreinigde melatonine, zoals gepresenteerd door de atleet en geaccepteerd door de ITIA, aannemelijk is en dat er geen wetenschappelijke gronden zijn om het bij CAS aan te vechten", aldus WADA in een persbericht.

Gemiste toernooien

Swiatek werd voorlopig geschorst vanaf 12 september, waardoor ze drie toernooien miste. Ze sloeg tussen 16 september en 13 oktober drie toernooien in Aziƫ over. Rondom de afmeldingen werd er al gespeculeerd over de reden van de afmeldingen, maar Swiatek liet doorschemeren dat die te maken hadden met een coachwissel.

De 23-jarige Swiatek won vorig jaar voor de vierde keer Roland Garros. In 2022 was ze al de beste op de US Open. Op de Australian Open bereikte ze maandag de kwartfinales.

Meer uit Sport

Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

50 minuten geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden