Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mondiale antidopingbureau legt zich neer bij vrijspraak Swiatek

Mondiale antidopingbureau legt zich neer bij vrijspraak Swiatek

MONTREAL (ANP/RTR) - Het mondiale antidopingbureau WADA legt zich erbij neer dat tennisster Iga Swiatek geen verdere straf krijgt voor een positieve dopingtest in augustus vorig jaar. De Poolse nummer 2 van de wereld testte positief op de verboden substantie trimetazidine. Swiatek accepteerde een schorsing van een maand en ging met succes in beroep.

Swiatek had gezegd dat ze het middel nam voor een jetlag en slaapproblemen en kreeg geen langdurige schorsing nadat het Internationaal Tennis Integriteitsagentschap (ITIA) oordeelde dat er geen sprake was van significante schuld of nalatigheid van haar kant.

"De wetenschappelijke experts van WADA hebben bevestigd dat het specifieke scenario met verontreinigde melatonine, zoals gepresenteerd door de atleet en geaccepteerd door de ITIA, aannemelijk is en dat er geen wetenschappelijke gronden zijn om het bij CAS aan te vechten", aldus WADA in een persbericht.

Gemiste toernooien

Swiatek werd voorlopig geschorst vanaf 12 september, waardoor ze drie toernooien miste. Ze sloeg tussen 16 september en 13 oktober drie toernooien in Azië over. Rondom de afmeldingen werd er al gespeculeerd over de reden van de afmeldingen, maar Swiatek liet doorschemeren dat die te maken hadden met een coachwissel.

De 23-jarige Swiatek won vorig jaar voor de vierde keer Roland Garros. In 2022 was ze al de beste op de US Open. Op de Australian Open bereikte ze maandag de kwartfinales.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

5 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

10 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

11 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden