Mönchengladbach mist koppositie na nederlaag
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Mönchengladbach is de koppositie in de Bundesliga na de vijftiende speelronde kwijt. De club uit Mönchengladbach ging met 2-1 onderuit bij VfL Wolfsburg. Borussia heeft twee punten minder dan RB Leipzig. Die club won zaterdag met 3-0 bij Fortuna Düsseldorf en gaat nu aan kop met 33 punten.
Xaver Schlager zorgde in de dertiende minuut voor de 1-0 voor de thuisploeg, waar Wout Weghorst de hele wedstrijd speelde en Jeffrey Bruma op de bank bleef. De Oostenrijker schoot een voorzet van Jérôme Roussillon hard binnen. Twee minuten later stond het weer gelijk. Breel Embolo nam een voorzet van Alassane Pléa meteen aan en schoot raak.
In de tweede helft kreeg Marcus Thuram een grote kans voor Mönchengladbach en voor Wolfsburg waren Kevin Mbabu en João Victor dicht bij de 2-1. Maximilian Arnold bezorgde de ploeg van Weghorst in de extra tijd alsnog de zege met een schot in de rechterbovenhoek.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
6 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
6 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
8 uur geleden