Monaco-trainer Clement vertrouwt op goede afloop tegen PSV
MONACO (ANP) - AS Monaco ziet de uitwedstrijd tegen PSV in de derde voorronde van de Champions League met vertrouwen tegemoet. "Voor mij zijn wij mentaal gezien de favoriet. Ik ben er namelijk zeker van dat wij fysiek gezien beter zijn dan PSV. Dat moeten we wel bewijzen op het veld", zei trainer Philippe Clement op de afsluitende persconferentie, die hij in Frankrijk hield.
De eerste wedstrijd tussen Monaco en PSV eindigde vorige week onbeslist. PSV oogde na rust vermoeid en gaf in de 80e minuut een voorsprong weg: 1-1. PSV-trainer Ruud van Nistelrooij denkt dat beide teams qua kracht en uithoudingsvermogen nu op hetzelfde niveau zitten. Vorige week speelde PSV in aanloop naar de ontmoeting met AS Monaco de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax, terwijl Monaco dat weekeinde geen wedstrijd had. Dit weekeinde speelden beide teams op zaterdag in de competitie. Zowel PSV als Monaco won.
"We hebben genoeg vertrouwen", vervolgde Clement. "PSV heeft een goed team met een sterke aanval. Ze scoorden vijf keer tegen Ajax en afgelopen weekend vier keer. Wij kennen ook onze kwaliteiten. We willen laten zien dat wij in beide wedstrijden de betere ploeg kunnen zijn. Dat waren we al in de heenwedstrijd, gezien de kansen die we hebben gekregen. Nu proberen we het opnieuw te zijn."
'Alle kans'
Naast Clement schoof de Duitse doelman Alexander Nübel aan op de persconferentie. "PSV voetbalde vorige week vooral voor rust goed, maar we hadden het verdedigend prima voor elkaar", sprak hij. "We weten dat we nu voor een vol Philips-stadion spelen, maar daar hebben we geen invloed op. We hebben alle kans om ons te kwalificeren."
Nübel verwees ook nog naar vorig seizoen, toen AS Monaco in de groepsfase van de Europa League won bij PSV (1-2). "We zijn daarom nu beter voorbereid en ik weet waartoe we in staat zijn."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
1 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
3 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
15 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
18 uur geleden