Monaco-trainer Clement vertrouwt op goede afloop tegen PSV
MONACO (ANP) - AS Monaco ziet de uitwedstrijd tegen PSV in de derde voorronde van de Champions League met vertrouwen tegemoet. "Voor mij zijn wij mentaal gezien de favoriet. Ik ben er namelijk zeker van dat wij fysiek gezien beter zijn dan PSV. Dat moeten we wel bewijzen op het veld", zei trainer Philippe Clement op de afsluitende persconferentie, die hij in Frankrijk hield.
De eerste wedstrijd tussen Monaco en PSV eindigde vorige week onbeslist. PSV oogde na rust vermoeid en gaf in de 80e minuut een voorsprong weg: 1-1. PSV-trainer Ruud van Nistelrooij denkt dat beide teams qua kracht en uithoudingsvermogen nu op hetzelfde niveau zitten. Vorige week speelde PSV in aanloop naar de ontmoeting met AS Monaco de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax, terwijl Monaco dat weekeinde geen wedstrijd had. Dit weekeinde speelden beide teams op zaterdag in de competitie. Zowel PSV als Monaco won.
"We hebben genoeg vertrouwen", vervolgde Clement. "PSV heeft een goed team met een sterke aanval. Ze scoorden vijf keer tegen Ajax en afgelopen weekend vier keer. Wij kennen ook onze kwaliteiten. We willen laten zien dat wij in beide wedstrijden de betere ploeg kunnen zijn. Dat waren we al in de heenwedstrijd, gezien de kansen die we hebben gekregen. Nu proberen we het opnieuw te zijn."
'Alle kans'
Naast Clement schoof de Duitse doelman Alexander Nübel aan op de persconferentie. "PSV voetbalde vorige week vooral voor rust goed, maar we hadden het verdedigend prima voor elkaar", sprak hij. "We weten dat we nu voor een vol Philips-stadion spelen, maar daar hebben we geen invloed op. We hebben alle kans om ons te kwalificeren."
Nübel verwees ook nog naar vorig seizoen, toen AS Monaco in de groepsfase van de Europa League won bij PSV (1-2). "We zijn daarom nu beter voorbereid en ik weet waartoe we in staat zijn."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
13 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
6 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
8 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
22 uur geleden