
Monaco rekent op doorgaan Formule 1-race op 24 mei
MONACO (ANP) - Ook het vorstendom Monaco is 'op slot' vanwege de uitbraak van het coronavirus, maar de plannen voor de beroemde Formule 1-race blijven staan. De organiserende Automobile Club de Monaco heeft verklaard dat de Grote Prijs van Monaco als verwacht zal doorgaan op de oorspronkelijke datum van 24 mei. De ticketverkoop loopt gewoon door.
De race op het stratenciruit van Monte Carlo was de zevende op de originele kalender, maar wordt mogelijk de eerste van het seizoen. De races in Australië, Bahrein, Vietnam en China zijn al afgelast. Over de races in Zandvoort (3 mei) en Barcelona (10 mei) bestaat nog geen zekerheid of die wel doorgaan.
De Formule 1 is druk bezig de racekalender voor dit jaar opnieuw in te vullen. Technisch directeur Ross Brawn rekent erop minstens zeventien of achttien races te kunnen houden. Hij overweegt de gebruikelijke zomerstop in augustus te laten vervallen. De oorspronkelijke kalender voor 2020 telde 22 races.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn er in de Nations League ook niet in geslaagd van Cuba te winnen. Het team van bondscoach Joel Banks pakte in Belgrado nog wel de eerste set, maar daar bleef het bij: 1-3 (25-21 18-25 21-25 28-30). Oranje liet in de vierde set meerdere kansen liggen om er een vijfde set uit te slepen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jorinde van Klinken heeft de Nederlandse ploeg op het EK atletiek voor landen de vierde overwinning bezorgd. Ze won overtuigend het discuswerpen met 64,61 meter. Ze haalde die afstand in haar eerste poging. Mede dankzij haar maximale score van 16 punten nam de Nederlandse ploeg de leiding in de tussenstand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Triatlete Maya Kingma maakt de overstap naar het wielrennen. De 29-jarige Bredase sluit zich aan bij EF Education-Oatly, meldt die wielerploeg.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Jessica Schilder heeft bij het EK atletiek voor landenteams in Madrid het kogelstoten gewonnen. De Europees kampioene uit Volendam wist als enige de 20 meter te overbruggen: 20,14 meter. De Duitse Yemisi Ogunleye eindigde als tweede met een afstand van 19,58 en de Zweedse Fanny Roos werd derde met 19,38.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Femke Bol heeft op het EK atletiek voor landenteams met overmacht de 400 meter gewonnen. De Nederlandse topatlete klokte 49,48 seconden, een kampioenschapsrecord en maar net boven haar Nederlands outdoorrecord van 49,44.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk de derde tijd gereden in zijn Red Bull. Lando Norris en Oscar Piastri, de coureurs van concurrent McLaren, waren iets sneller dan de viervoudig wereldkampioen op de Red Bull Ring nabij Spielberg.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De Franse motorracer Fabio Quartararo heeft in een training vol crashes de beste tijd gereden bij de TT van Assen. Negen MotoGP-coureurs gingen onderuit op hun motor, onder wie ook kampioenschapsleider Marc Márquez.
9 uur geleden