Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monaco dreigt op 'grijze lijst' voor witwaswalhalla's te belanden

Monaco dreigt op 'grijze lijst' voor witwaswalhalla's te belanden

PARIJS (ANP) - Monaco dreigt volgende week op een internationale 'grijze lijst' te belanden van landen die niet genoeg doen tegen witwassen en terrorismefinanciering, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het land met de hoogste concentratie miljonairs en miljardairs ter wereld zou niet genoeg vooruitgang boeken met de aanpak van illegale geldstromen.

De Financial Action Task Force (FATF) onderzoekt wereldwijd hoe criminelen geld witwassen. Er is een zwarte lijst met landen die amper optreden tegen verdachte geldstromen en een grijze lijst, met landen die weinig doen tegen witwassen, maar die wel beloofd hebben maatregelen te nemen om dat te verbeteren.

Volgens de bronnen schiet Monaco ondanks enige vooruitgang nog steeds tekort sinds het eind 2022 door Europese inspecteurs werd berispt vanwege zijn ineffectieve vervolging van witwassen. Er zou nog geen definitieve beslissing genomen zijn over of Monaco daadwerkelijk op de lijst belandt.

Mogelijke volgen

Als Monaco op de lijst terechtkomt, kan dat negatief uitpakken voor de economie van het land. Onderzoek van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) wees eerder uit dat landen op de grijze lijst last hebben van "een grote en statistisch gezien significante vermindering van de kapitaalinstroom". Dat levert een gevaar op voor de belangrijke bankensector van de dwergstaat.

Landen worden aan de lijst toegevoegd op basis van consensus onder de leden van de FATF. Monaco zou zich in het rijtje voegen bij onder meer Bulgarije, Burkina Faso, Zuid-Afrika, Kroatië, Vietnam en Syrië, die op de grijze lijst staan. Op de zwarte lijst staan slechts drie landen: Iran, Myanmar en Noord-Korea.

Meer uit Financieel

Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

6 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

6 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

7 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

10 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

10 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

11 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

11 uur geleden