Monaco-coach Kovac walgt van apengeluiden in Praag
PRAAG (ANP) - Coach Niko Kovac van AS Monaco heeft na afloop van de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-2) in de derde voorronde van de Champions League zijn afschuw uitgesproken over de apengeluiden die in het stadion te horen waren. "Maar we hebben de wedstrijd gewonnen en daarmee ook gewonnen van het racisme. We zijn allemaal heel erg bedroefd en walgen ervan dat het in de 21e eeuw doorgaat", betoogde de Kroaat.
De Franse middenvelder Aurelien Tchouameni (21) opende in Praag de score. Daarna waren er apengeluiden te horen in het stadion. De zwarte voetballer en zijn teamgenoten deden daarover hun beklag bij de arbitrage waarna de Engelse scheidsrechter Michael Oliver het duel volgens UEFA-protocol 3 minuten stillegde. Tijdens die korte onderbreking klonk er een bericht over het omroepsysteem dat de wedstrijd zou worden gestaakt als de aanhang van Sparta Praag zich opnieuw racistisch zou gedragen. Het duel kon worden uitgespeeld.
"Een voetbalveld is een deel van de wereld. Dit soort gedrag moet echt worden gestopt. Ik hoop dat het niet meer gebeurt", verzuchtte Kovac.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden