Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De Mona Lisa is weer te zien voor bezoekers van het Louvre. De zaal met het wereldberoemde kunstwerk ging zondag dicht nadat twee activisten soep naar het schilderij hadden gegooid. Het portret heeft dankzij de glazen vitrine geen schade opgelopen.

De activisten voerden actie voor "gezond en duurzaam eten". Beide vrouwen zijn volgens een politiebron opgepakt. De ruimte met de Mona Lisa werd direct na de actie ontruimd en ging ongeveer een uur later weer open voor bezoekers. Het portret van Leonardo da Vinci trekt bezoekers van over de hele wereld.

Volgens het Parijse museum namen de activisten pompoensoep mee in een thermosbeker. Bezoekers mogen een kleine hoeveelheid voedsel meenemen, maar eten is niet toegestaan in de tentoonstellingszalen.

De Franse cultuurminister Rachida Dati veroordeelt de actie. "De Mona Lisa behoort als ons erfgoed toe aan toekomstige generaties", stelt ze. Het schilderij is meermaals het doelwit geweest van vandalisme. Het doek zit al decennialang achter glas en sinds 2005 hangt het in een vitrine met kogelvrij glas waarin ook de vochtigheid en temperatuur worden geregeld.

Meer uit Buitenland

Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

1 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

3 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

4 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

4 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

6 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

6 uur geleden