Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De Mona Lisa is weer te zien voor bezoekers van het Louvre. De zaal met het wereldberoemde kunstwerk ging zondag dicht nadat twee activisten soep naar het schilderij hadden gegooid. Het portret heeft dankzij de glazen vitrine geen schade opgelopen.

De activisten voerden actie voor "gezond en duurzaam eten". Beide vrouwen zijn volgens een politiebron opgepakt. De ruimte met de Mona Lisa werd direct na de actie ontruimd en ging ongeveer een uur later weer open voor bezoekers. Het portret van Leonardo da Vinci trekt bezoekers van over de hele wereld.

Volgens het Parijse museum namen de activisten pompoensoep mee in een thermosbeker. Bezoekers mogen een kleine hoeveelheid voedsel meenemen, maar eten is niet toegestaan in de tentoonstellingszalen.

De Franse cultuurminister Rachida Dati veroordeelt de actie. "De Mona Lisa behoort als ons erfgoed toe aan toekomstige generaties", stelt ze. Het schilderij is meermaals het doelwit geweest van vandalisme. Het doek zit al decennialang achter glas en sinds 2005 hangt het in een vitrine met kogelvrij glas waarin ook de vochtigheid en temperatuur worden geregeld.

Meer uit Buitenland

Mensenrechtenhof veroordeelt Rusland voor gevangenschap Navalny

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.

27 minuten geleden
Leerling steekt in Frankrijk 60-jarige lerares neer

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.

37 minuten geleden
Mandelson stapt uit House of Lords om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.

1 uur geleden
Rutte verzekert: Russische luchtaanvallen ontgaan de VS niet

KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.

1 uur geleden
Mandelson lekte informatie aan Epstein over financiële crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".

1 uur geleden
Rutte: luchtaanvallen tonen dat Rusland niet oprecht vrede zoekt

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.

2 uur geleden
Gewapende boten probeerden schip te stoppen in zee bij Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.

2 uur geleden