Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre
PARIJS (ANP/AFP) - De Mona Lisa is weer te zien voor bezoekers van het Louvre. De zaal met het wereldberoemde kunstwerk ging zondag dicht nadat twee activisten soep naar het schilderij hadden gegooid. Het portret heeft dankzij de glazen vitrine geen schade opgelopen.
De activisten voerden actie voor "gezond en duurzaam eten". Beide vrouwen zijn volgens een politiebron opgepakt. De ruimte met de Mona Lisa werd direct na de actie ontruimd en ging ongeveer een uur later weer open voor bezoekers. Het portret van Leonardo da Vinci trekt bezoekers van over de hele wereld.
Volgens het Parijse museum namen de activisten pompoensoep mee in een thermosbeker. Bezoekers mogen een kleine hoeveelheid voedsel meenemen, maar eten is niet toegestaan in de tentoonstellingszalen.
De Franse cultuurminister Rachida Dati veroordeelt de actie. "De Mona Lisa behoort als ons erfgoed toe aan toekomstige generaties", stelt ze. Het schilderij is meermaals het doelwit geweest van vandalisme. Het doek zit al decennialang achter glas en sinds 2005 hangt het in een vitrine met kogelvrij glas waarin ook de vochtigheid en temperatuur worden geregeld.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
3 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
10 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
10 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
15 uur geleden