Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre
PARIJS (ANP/AFP) - De Mona Lisa is weer te zien voor bezoekers van het Louvre. De zaal met het wereldberoemde kunstwerk ging zondag dicht nadat twee activisten soep naar het schilderij hadden gegooid. Het portret heeft dankzij de glazen vitrine geen schade opgelopen.
De activisten voerden actie voor "gezond en duurzaam eten". Beide vrouwen zijn volgens een politiebron opgepakt. De ruimte met de Mona Lisa werd direct na de actie ontruimd en ging ongeveer een uur later weer open voor bezoekers. Het portret van Leonardo da Vinci trekt bezoekers van over de hele wereld.
Volgens het Parijse museum namen de activisten pompoensoep mee in een thermosbeker. Bezoekers mogen een kleine hoeveelheid voedsel meenemen, maar eten is niet toegestaan in de tentoonstellingszalen.
De Franse cultuurminister Rachida Dati veroordeelt de actie. "De Mona Lisa behoort als ons erfgoed toe aan toekomstige generaties", stelt ze. Het schilderij is meermaals het doelwit geweest van vandalisme. Het doek zit al decennialang achter glas en sinds 2005 hangt het in een vitrine met kogelvrij glas waarin ook de vochtigheid en temperatuur worden geregeld.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
1 minuut geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden