Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

Mona Lisa na soepactie weer te zien in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De Mona Lisa is weer te zien voor bezoekers van het Louvre. De zaal met het wereldberoemde kunstwerk ging zondag dicht nadat twee activisten soep naar het schilderij hadden gegooid. Het portret heeft dankzij de glazen vitrine geen schade opgelopen.

De activisten voerden actie voor "gezond en duurzaam eten". Beide vrouwen zijn volgens een politiebron opgepakt. De ruimte met de Mona Lisa werd direct na de actie ontruimd en ging ongeveer een uur later weer open voor bezoekers. Het portret van Leonardo da Vinci trekt bezoekers van over de hele wereld.

Volgens het Parijse museum namen de activisten pompoensoep mee in een thermosbeker. Bezoekers mogen een kleine hoeveelheid voedsel meenemen, maar eten is niet toegestaan in de tentoonstellingszalen.

De Franse cultuurminister Rachida Dati veroordeelt de actie. "De Mona Lisa behoort als ons erfgoed toe aan toekomstige generaties", stelt ze. Het schilderij is meermaals het doelwit geweest van vandalisme. Het doek zit al decennialang achter glas en sinds 2005 hangt het in een vitrine met kogelvrij glas waarin ook de vochtigheid en temperatuur worden geregeld.

Meer uit Buitenland

Australische premier biedt excuses aan voor schietpartij Bondi

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.

36 minuten geleden
Politie: schutters Bondi Beach verkenden plek van schietpartij

CANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.

1 uur geleden
Partij van Spaanse premier verliest verkiezingen in Extremadura

MADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.

6 uur geleden
Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

10 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

12 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

14 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

16 uur geleden