Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre
PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.
Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.
Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.
Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
2 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
5 uur geleden