Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.

Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.

Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.

Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.

Meer uit Buitenland

Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

1 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

1 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

1 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

1 uur geleden
Bericht op X-account Vance over Armeense genocide verwijderd

JEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.

2 uur geleden
Keniaanse minister naar Rusland om inzet Kenianen aan front

NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.

3 uur geleden
Noorwegen komt met onafhankelijk onderzoek naar Epstein-banden

OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.

3 uur geleden