Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre
PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.
Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.
Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.
Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
32 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
34 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
4 uur geleden