Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre
PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.
Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.
Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.
Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
4 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
4 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
7 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
7 uur geleden