Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.

Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.

Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.

Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.

Meer uit Buitenland

FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

1 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

1 uur geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

2 uur geleden
Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

2 uur geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

10 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

11 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

15 uur geleden