Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

Mona Lisa krijgt eigen ruimte in overbelast Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldberoemde Mona Lisa van Leonardo da Vinci krijgt een eigen zaal in het Louvremuseum in Parijs. Het kleine schilderij trekt elke dag ruim 20.000 bezoekers.

Het aparte vertrek krijgt ook een eigen toegang, beloofde de Franse president Emmanuel Macron tijdens een werkbezoek aan het Louvre. De directie pleitte al langer voor een speciale ruimte. De Mona Lisa hangt nu in de grootste zaal van het museum, tegenover het grootste schilderij van het Louvre, De Bruiloft te Kana van Veronese.

Macron kondigde nog meer nieuws aan: het Louvre zelf krijgt een nieuwe grote ingang, om daarmee de huidige ingang in de glazen piramide te ontlasten. En bezoekers van buiten de Europese Unie betalen vanaf volgend jaar extra voor een ticket.

Het bezoek van Macron volgde op een klaagzang van het Louvre. Het meestbezochte museum ter wereld verkeert volgens de leiding in een erbarmelijke toestand met lekkages en temperatuurschommelingen. De renovatie moet uiterlijk in 2031 klaar zijn.

Meer uit Buitenland

Twintiger bekent brute moord op 11-jarige scholiere bij Parijs

VERSAILLES/EVRY (ANP) - Een 23-jarige man uit Épinay-sur-Orge, ten zuiden van Parijs, heeft volgens justitie de moord bekend op een 11-jarig meisje, Louise, uit dezelfde plaats. DNA-materiaal van de maandagavond aangehouden verdachte Owen L. is op het lichaam van het slachtoffer gevonden en hij is op beelden van bewakingscamera's gezien.

33 minuten geleden
VN-rapport: mogelijk misdaden tegen menselijkheid in Bangladesh

GENÈVE (ANP) - Het VN-Mensenrechtenkantoor (OHCHR) denkt dat de vorige regering in Bangladesh zich mogelijk schuldig heeft gemaakt aan misdaden tegen de menselijkheid door vorig jaar demonstraties de kop in te drukken. Er vielen tot 1400 doden, staat in een rapport van het bureau.

37 minuten geleden
Chef Arabische Liga noemt verdrijving Palestijnen onaanvaardbaar

DUBAI/BEIJING (ANP/AFP) - De chef van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, heeft bekrachtigd dat de verdrijving van Palestijnen uit de Gazastrook of uit de bezette gebieden van de Westelijke Jordaanoever en Oost-Jeruzalem onaanvaardbaar is. De hele regio is hier volgens hem tegen.

1 uur geleden
Vicevoorzitter veiligheidsraad Rusland tegen ruil bezet land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Dmitri Medvedev, de vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad, verwerpt het idee om de door Rusland bezette gebieden in Oekraïne te ruilen voor het Russische grondgebied in Oekraïense handen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelde dit voor in een interview. "Onzin", reageert Medvedev.

2 uur geleden
Eerste oorlogsschepen VS in Straat Taiwan sinds inauguratie Trump

BEIJING/TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Twee Amerikaanse oorlogsschepen zijn deze week door de Straat van Taiwan gevaren, heeft de Amerikaanse marine dinsdag (lokale tijd) bevestigd. Het ging om een raketvernietiger en een verkenningsschip. Het was de eerste missie van de marine in de strategische waterweg sinds president Donald Trump vorige maand aantrad.

2 uur geleden
Hamas herhaalt bestand te willen handhaven

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Als het aan Hamas ligt, blijft het staakt-het-vuren met Israël gewoon in stand. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gedreigd dat de strijd hervat wordt als de Palestijnse militante beweging komende zaterdag geen gijzelaars vrijlaat. Hamas zei maandag dat die vrijlating zou worden uitgesteld, omdat Israël zich niet aan de afspraken van het bestand zou houden.

14 uur geleden
Schrijver Rushdie getuigt na steekpartij tegen vermeende dader

NEW YORK (ANP) - Schrijver Salman Rushdie heeft getuigd in de rechtszaak tegen de man die ervan wordt beschuldigd hem drie jaar geleden te hebben neergestoken. Het was de eerste keer sinds het incident in 2022 dat de 77-jarige Rushdie zich in dezelfde ruimte bevond als zijn vermeende aanvaller.

14 uur geleden