Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Keijzer niet in raad Edam-Volendam ondanks voorkeursstemmen

Mona Keijzer niet in raad Edam-Volendam ondanks voorkeursstemmen

EDAM-VOLENDAM (ANP) - Ex-staatssecretaris Mona Keijzer (CDA) gaat niet de gemeenteraad van Edam-Volendam in, ondanks dat ze genoeg voorkeursstemmen binnenhaalde tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. Dat laat Ferry Veerman van CDA Edam-Volendam weten.

Voor die verkiezingen zei Keijzer op social media dat ze, vanuit haar positie als lijstduwer, alleen in de gemeenteraad zitting zou nemen als het CDA in Edam-Volendam zes of meer zetels zou halen. Op die manier wilde ze enkele jonge, nieuwe kandidaten op de lijst van het CDA bijstaan in de raad.

De partij haalde vorige week echter maar drie zetels. "Mevrouw Keijzer heeft daarom gekozen het voorkeursrecht op een zetel in de gemeenteraad niet uit te oefenen, wat we een logische keuze vinden", aldus Veerman.

Zetel kwijt

Het CDA raakte in de Noord-Hollandse gemeente een zetel kwijt en ging van vier naar drie. De nummer één op de lijst, Vincent Tuijp, kreeg met 1036 stemmen de meeste stemmen. Daarna volgde Keijzer, die op de laatste plek op de lijst stond, met 496 stemmen.

In september werd Keijzer ontslagen als staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat, omdat zij zich in een interview met De Telegraaf uiterst kritisch uitsprak over de coronapas.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

2 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

6 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

7 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

11 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

13 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

19 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

21 uur geleden