Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mona Keijzer mengt zich in de strijd voor CDA-lijsttrekkerschap

Mona Keijzer mengt zich in de strijd voor CDA-lijsttrekkerschap

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer mengt zich in de strijd om het lijsttrekkerschap van het CDA. Tegen De Telegraaf bevestigt de staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat dat ze zich kandideert. "Ik vind dat het CDA wat te kiezen moet hebben en ik breng een gigantische hoeveelheid ervaring mee."

Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid maakte donderdag bekend een gooi te doen naar het lijsttrekkerschap. Minister van Financiën Wopke Hoekstra gold tot voor kort als de grootste kanshebber op het lijsttrekkerschap, maar hij liet vorige week weten zich niet kandidaat te stellen.

Keijzer zegt tegen De Telegraaf dat ze zondag aan de ontbijttafel de knoop heeft doorgehakt. Maar ze heeft wel getwijfeld over haar keus. "Ik heb het al een keer eerder gedaan. Het is een achtbaan. Iedereen vindt wat van je." Keijzer denkt wel dat ze De Jonge de loef kan afsteken. "Ik maak zeker kans. Ik sluit helemaal niet uit dat ik van hem win."

Vrouwen

De 51-jarige Keijzer roept vrouwen binnen de partij op op haar te stemmen. Ze vraagt zich af hoe het kan dat vrouwen in de top van de politiek en het bedrijfsleven zijn ondervertegenwoordigd. Volgens haar moeten vrouwen elkaar meer steunen. "Hugo is natuurlijk een ongelooflijke knapperd. Maar, lieve CDA-vrouwen, het is echt tijd dat onze dochters, kleindochters, schoondochters en vriendinnen zien dat ook een vrouw de leiding kan hebben over het CDA."

De staatssecretaris deed in 2012 ook al eens een poging de leider van de partij te worden. De Volendamse verloor toen van Sybrand Buma die sinds vorig jaar burgemeester van Leeuwarden is. Het CDA heeft nu feitelijk geen politiek leider. Fractievoorzitter Pieter Heerma beschouwt zichzelf als 'tussenpaus' en behartigt vooral de lopende zaken.

Leden van het CDA stemmen tussen 6 en 9 juli over een lijsttrekker voor de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer.

Meer uit Politiek

Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

1 dag geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

2 dagen geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

2 dagen geleden
Karremans onderzoekt onderscheid fatbikes, uitkomst in najaar

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.

2 dagen geleden
Jetten zag verhitte discussie leiders over EU-meerjarenbegroting

NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.

2 dagen geleden
Aartsen draait voorgenomen bezuiniging bijstand terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.

3 dagen geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

3 dagen geleden