Mona Keijzer mengt zich in de strijd voor CDA-lijsttrekkerschap
DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer mengt zich in de strijd om het lijsttrekkerschap van het CDA. Tegen De Telegraaf bevestigt de staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat dat ze zich kandideert. "Ik vind dat het CDA wat te kiezen moet hebben en ik breng een gigantische hoeveelheid ervaring mee."
Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid maakte donderdag bekend een gooi te doen naar het lijsttrekkerschap. Minister van Financiën Wopke Hoekstra gold tot voor kort als de grootste kanshebber op het lijsttrekkerschap, maar hij liet vorige week weten zich niet kandidaat te stellen.
Keijzer zegt tegen De Telegraaf dat ze zondag aan de ontbijttafel de knoop heeft doorgehakt. Maar ze heeft wel getwijfeld over haar keus. "Ik heb het al een keer eerder gedaan. Het is een achtbaan. Iedereen vindt wat van je." Keijzer denkt wel dat ze De Jonge de loef kan afsteken. "Ik maak zeker kans. Ik sluit helemaal niet uit dat ik van hem win."
Vrouwen
De 51-jarige Keijzer roept vrouwen binnen de partij op op haar te stemmen. Ze vraagt zich af hoe het kan dat vrouwen in de top van de politiek en het bedrijfsleven zijn ondervertegenwoordigd. Volgens haar moeten vrouwen elkaar meer steunen. "Hugo is natuurlijk een ongelooflijke knapperd. Maar, lieve CDA-vrouwen, het is echt tijd dat onze dochters, kleindochters, schoondochters en vriendinnen zien dat ook een vrouw de leiding kan hebben over het CDA."
De staatssecretaris deed in 2012 ook al eens een poging de leider van de partij te worden. De Volendamse verloor toen van Sybrand Buma die sinds vorig jaar burgemeester van Leeuwarden is. Het CDA heeft nu feitelijk geen politiek leider. Fractievoorzitter Pieter Heerma beschouwt zichzelf als 'tussenpaus' en behartigt vooral de lopende zaken.
Leden van het CDA stemmen tussen 6 en 9 juli over een lijsttrekker voor de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer.
Meer uit Politiek
LUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
2 dagen geleden