Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

QUILLAN (ANP) - Bauke Mollema heeft in de veertiende rit van de Tour de France zijn tweede Touretappe uit zijn carrière gewonnen. De 34-jarige Groninger van Trek-Segafredo kwam na 183,7 kilometer solo aan in Quillan. Mollema bezorgde zijn ploeg de eerste etappezege in deze Tour. Het is de tweede Nederlandse etappezege, na de overwinning van Mathieu van der Poel in de tweede etappe.

Mollema won in 2017 de vijftiende etappe van de Tour naar Le Puy-en-Velay. Toen ontsnapte hij ook uit een kopgroep en reed hij solo naar de finish. De Nederlandse wielrenner won daarnaast de Ronde van Lombardije in 2019 en de Classica San Sebastian in 2016.

Het peloton met geletruidrager Tadej Pogacar finishte op bijna 6.53 minuten van Mollema. De Sloveen van UAE-Team Emirates behoudt het geel.

Aanvalspogingen

Meteen vanuit de start in Carcassonne regende het aanvalspogingen in de etappe met vijf niet al te zware beklimmingen. Pas na meerdere pogingen lukte het de Italiaan Kristian Sbaragli weg te rijden. Hij kreeg later gezelschap van de Franse renners Anthony Turgis en Maxime Chevalier en daarna van de Let Toms Skujins en zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert. Maar echt rustig in het peloton werd het niet. Bij de tussensprint na bijna 80 kilometer werd het vijftal teruggepakt.

Vervolgens was het aan Wout Poels om te demarreren in de beklimming van de Col de Montségur. Hij kreeg de Italiaan Mattia Cattaneo mee en later ook de Canadees Michael Woods. Poels en Woods streden vooral op de punten in het bergklassement, waarin ze vlak achter bollentruidrager Nairo Quintana uit Colombia staan. Uit de achtergrond sloten twee groepen aan met onder anderen Mollema. Het peloton met geletruidrager Pogacar liet het lopen en reed al snel op 5 minuten achterstand.

Afdaling

In de afdaling van de Côte de Galinagues viel Mollema aan. Poels reageerde nog even, maar zag zijn landgenoot van Trek-Segafredo uit het zicht verdwijnen. De Groninger liep uit naar een voorsprong van ruim een minuut en hield stand op de laatste beklimming, de Col de Saint-Louis. Met een minuut voorsprong zette hij de afdaling naar Quillan in. Achter hem probeerden Woods, Cattaneo, de Oostenrijker Patrick Konrad en de Colombiaan Sergio Higuita dichterbij te komen, maar Mollema gaf niets van zijn voorsprong meer weg.

Op ruim een minuut van Mollema sprintte Konrad voor Higuita naar de tweede plaats. Wout Poels kwam als dertiende binnen op ruim 3 minuten van Mollema. De Fransman Guillaume Martin finishte op anderhalve minuut van Mollema en steeg met zijn elfde plaats naar plek 2 in het algemeen klassement.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

7 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

11 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

13 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

14 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

15 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

18 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

19 uur geleden