Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

QUILLAN (ANP) - Bauke Mollema heeft in de veertiende rit van de Tour de France zijn tweede Touretappe uit zijn carrière gewonnen. De 34-jarige Groninger van Trek-Segafredo kwam na 183,7 kilometer solo aan in Quillan. Mollema bezorgde zijn ploeg de eerste etappezege in deze Tour. Het is de tweede Nederlandse etappezege, na de overwinning van Mathieu van der Poel in de tweede etappe.

Mollema won in 2017 de vijftiende etappe van de Tour naar Le Puy-en-Velay. Toen ontsnapte hij ook uit een kopgroep en reed hij solo naar de finish. De Nederlandse wielrenner won daarnaast de Ronde van Lombardije in 2019 en de Classica San Sebastian in 2016.

Het peloton met geletruidrager Tadej Pogacar finishte op bijna 6.53 minuten van Mollema. De Sloveen van UAE-Team Emirates behoudt het geel.

Aanvalspogingen

Meteen vanuit de start in Carcassonne regende het aanvalspogingen in de etappe met vijf niet al te zware beklimmingen. Pas na meerdere pogingen lukte het de Italiaan Kristian Sbaragli weg te rijden. Hij kreeg later gezelschap van de Franse renners Anthony Turgis en Maxime Chevalier en daarna van de Let Toms Skujins en zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert. Maar echt rustig in het peloton werd het niet. Bij de tussensprint na bijna 80 kilometer werd het vijftal teruggepakt.

Vervolgens was het aan Wout Poels om te demarreren in de beklimming van de Col de Montségur. Hij kreeg de Italiaan Mattia Cattaneo mee en later ook de Canadees Michael Woods. Poels en Woods streden vooral op de punten in het bergklassement, waarin ze vlak achter bollentruidrager Nairo Quintana uit Colombia staan. Uit de achtergrond sloten twee groepen aan met onder anderen Mollema. Het peloton met geletruidrager Pogacar liet het lopen en reed al snel op 5 minuten achterstand.

Afdaling

In de afdaling van de Côte de Galinagues viel Mollema aan. Poels reageerde nog even, maar zag zijn landgenoot van Trek-Segafredo uit het zicht verdwijnen. De Groninger liep uit naar een voorsprong van ruim een minuut en hield stand op de laatste beklimming, de Col de Saint-Louis. Met een minuut voorsprong zette hij de afdaling naar Quillan in. Achter hem probeerden Woods, Cattaneo, de Oostenrijker Patrick Konrad en de Colombiaan Sergio Higuita dichterbij te komen, maar Mollema gaf niets van zijn voorsprong meer weg.

Op ruim een minuut van Mollema sprintte Konrad voor Higuita naar de tweede plaats. Wout Poels kwam als dertiende binnen op ruim 3 minuten van Mollema. De Fransman Guillaume Martin finishte op anderhalve minuut van Mollema en steeg met zijn elfde plaats naar plek 2 in het algemeen klassement.

Meer uit Sport

Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

2 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

3 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

5 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

8 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

11 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

12 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

22 uur geleden