Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

Mollema wint met fraaie solo veertiende etappe in Tour de France

QUILLAN (ANP) - Bauke Mollema heeft in de veertiende rit van de Tour de France zijn tweede Touretappe uit zijn carrière gewonnen. De 34-jarige Groninger van Trek-Segafredo kwam na 183,7 kilometer solo aan in Quillan. Mollema bezorgde zijn ploeg de eerste etappezege in deze Tour. Het is de tweede Nederlandse etappezege, na de overwinning van Mathieu van der Poel in de tweede etappe.

Mollema won in 2017 de vijftiende etappe van de Tour naar Le Puy-en-Velay. Toen ontsnapte hij ook uit een kopgroep en reed hij solo naar de finish. De Nederlandse wielrenner won daarnaast de Ronde van Lombardije in 2019 en de Classica San Sebastian in 2016.

Het peloton met geletruidrager Tadej Pogacar finishte op bijna 6.53 minuten van Mollema. De Sloveen van UAE-Team Emirates behoudt het geel.

Aanvalspogingen

Meteen vanuit de start in Carcassonne regende het aanvalspogingen in de etappe met vijf niet al te zware beklimmingen. Pas na meerdere pogingen lukte het de Italiaan Kristian Sbaragli weg te rijden. Hij kreeg later gezelschap van de Franse renners Anthony Turgis en Maxime Chevalier en daarna van de Let Toms Skujins en zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert. Maar echt rustig in het peloton werd het niet. Bij de tussensprint na bijna 80 kilometer werd het vijftal teruggepakt.

Vervolgens was het aan Wout Poels om te demarreren in de beklimming van de Col de Montségur. Hij kreeg de Italiaan Mattia Cattaneo mee en later ook de Canadees Michael Woods. Poels en Woods streden vooral op de punten in het bergklassement, waarin ze vlak achter bollentruidrager Nairo Quintana uit Colombia staan. Uit de achtergrond sloten twee groepen aan met onder anderen Mollema. Het peloton met geletruidrager Pogacar liet het lopen en reed al snel op 5 minuten achterstand.

Afdaling

In de afdaling van de Côte de Galinagues viel Mollema aan. Poels reageerde nog even, maar zag zijn landgenoot van Trek-Segafredo uit het zicht verdwijnen. De Groninger liep uit naar een voorsprong van ruim een minuut en hield stand op de laatste beklimming, de Col de Saint-Louis. Met een minuut voorsprong zette hij de afdaling naar Quillan in. Achter hem probeerden Woods, Cattaneo, de Oostenrijker Patrick Konrad en de Colombiaan Sergio Higuita dichterbij te komen, maar Mollema gaf niets van zijn voorsprong meer weg.

Op ruim een minuut van Mollema sprintte Konrad voor Higuita naar de tweede plaats. Wout Poels kwam als dertiende binnen op ruim 3 minuten van Mollema. De Fransman Guillaume Martin finishte op anderhalve minuut van Mollema en steeg met zijn elfde plaats naar plek 2 in het algemeen klassement.

Meer uit Sport

MotoGP stelt race in Qatar uit om conflict in Midden-Oosten

MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.

18 minuten geleden
Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

1 uur geleden
Antonelli slaagt in missie: Italië terug aan top Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."

2 uur geleden
Bunschoten-Vos en Kampschreur dragen vlag bij sluitingsceremonie

CORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.

2 uur geleden
Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

3 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

3 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

3 uur geleden