Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema wil met Trek-Segafredo vanaf de Tourstart goed zijn

Mollema wil met Trek-Segafredo vanaf de Tourstart goed zijn

WATERLOO (ANP) - Wielerploeg Trek-Segafredo start de Tour de France zaterdag met Bauke Mollema en Richie Porte als speerpunten voor het algemeen klassement. De 33-jarige kopman uit Nederland kijkt terug op een goede voorbereiding en zegt het parcours goed te hebben verkend. "Het wordt een zware Tour, zeker in de laatste week, waarin de beslissingen zullen vallen. Omdat de eerste week zo lastig is, zul je echter vanaf het begin goed moeten zijn", aldus Mollema.

Mollema en Porte, die beiden voor de tiende keer van start gaan in de ronde van Frankrijk, krijgen ondersteuning van de Deen Niklas Eg, de Let Toms Skujins en de Fransman Kenny Elissonde. De ploeg aast daarnaast met renners als de Belgen Jasper Stuyven en Edward Theuns en wereldkampioen Mads Pedersen op etappezeges.

"Het doel van ons team is het algemeen klassement met Bauke en Richie", zegt ploegleider Kim Andersen. "Ons andere doel is het winnen van een of meerdere etappes. Daarvoor hebben we in het team sterke mannen als Stuyven, Pedersen en Theuns. Ik denk dat er veel etappes voor vluchters zijn, dus daar kunnen zij voor gaan."

"Ik kijk heel erg uit naar de Tour", zegt Mollema. "Hopelijk kan ik strijden voor het algemeen klassement en ook voor etappesucces. In deze Tour hebben we al bergetappes in de eerste week. Ik ben al op een goed niveau en er zullen ook kansen komen om voor een etappezege te gaan. In dit rare seizoen moeten we elke kans grijpen."

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

11 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

15 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

21 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

23 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden