Mollema wil met Trek-Segafredo vanaf de Tourstart goed zijn
WATERLOO (ANP) - Wielerploeg Trek-Segafredo start de Tour de France zaterdag met Bauke Mollema en Richie Porte als speerpunten voor het algemeen klassement. De 33-jarige kopman uit Nederland kijkt terug op een goede voorbereiding en zegt het parcours goed te hebben verkend. "Het wordt een zware Tour, zeker in de laatste week, waarin de beslissingen zullen vallen. Omdat de eerste week zo lastig is, zul je echter vanaf het begin goed moeten zijn", aldus Mollema.
Mollema en Porte, die beiden voor de tiende keer van start gaan in de ronde van Frankrijk, krijgen ondersteuning van de Deen Niklas Eg, de Let Toms Skujins en de Fransman Kenny Elissonde. De ploeg aast daarnaast met renners als de Belgen Jasper Stuyven en Edward Theuns en wereldkampioen Mads Pedersen op etappezeges.
"Het doel van ons team is het algemeen klassement met Bauke en Richie", zegt ploegleider Kim Andersen. "Ons andere doel is het winnen van een of meerdere etappes. Daarvoor hebben we in het team sterke mannen als Stuyven, Pedersen en Theuns. Ik denk dat er veel etappes voor vluchters zijn, dus daar kunnen zij voor gaan."
"Ik kijk heel erg uit naar de Tour", zegt Mollema. "Hopelijk kan ik strijden voor het algemeen klassement en ook voor etappesucces. In deze Tour hebben we al bergetappes in de eerste week. Ik ben al op een goed niveau en er zullen ook kansen komen om voor een etappezege te gaan. In dit rare seizoen moeten we elke kans grijpen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
5 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
7 uur geleden