Mollema wil met Trek-Segafredo vanaf de Tourstart goed zijn
WATERLOO (ANP) - Wielerploeg Trek-Segafredo start de Tour de France zaterdag met Bauke Mollema en Richie Porte als speerpunten voor het algemeen klassement. De 33-jarige kopman uit Nederland kijkt terug op een goede voorbereiding en zegt het parcours goed te hebben verkend. "Het wordt een zware Tour, zeker in de laatste week, waarin de beslissingen zullen vallen. Omdat de eerste week zo lastig is, zul je echter vanaf het begin goed moeten zijn", aldus Mollema.
Mollema en Porte, die beiden voor de tiende keer van start gaan in de ronde van Frankrijk, krijgen ondersteuning van de Deen Niklas Eg, de Let Toms Skujins en de Fransman Kenny Elissonde. De ploeg aast daarnaast met renners als de Belgen Jasper Stuyven en Edward Theuns en wereldkampioen Mads Pedersen op etappezeges.
"Het doel van ons team is het algemeen klassement met Bauke en Richie", zegt ploegleider Kim Andersen. "Ons andere doel is het winnen van een of meerdere etappes. Daarvoor hebben we in het team sterke mannen als Stuyven, Pedersen en Theuns. Ik denk dat er veel etappes voor vluchters zijn, dus daar kunnen zij voor gaan."
"Ik kijk heel erg uit naar de Tour", zegt Mollema. "Hopelijk kan ik strijden voor het algemeen klassement en ook voor etappesucces. In deze Tour hebben we al bergetappes in de eerste week. Ik ben al op een goed niveau en er zullen ook kansen komen om voor een etappezege te gaan. In dit rare seizoen moeten we elke kans grijpen."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden