Mollema ontspannen op jacht naar dagsucces in Giro
TURIJN (ANP) - In zijn achttiende grote ronde staat voor Bauke Mollema het klassement niet meer centraal. Twee jaar geleden sloot hij de Giro d'Italia nog af als de nummer 5 van het eindklassement, maar op 34-jarige leeftijd heeft de Groninger van Trek-Segafredo zichzelf nieuwe doelen gesteld. "In de eerste week zal ik het rustiger aan doen dan ik gewend ben. In de twee daaropvolgende weken hoop ik dat er kansen komen om mee te zitten in een ontsnapping", keek Mollema in Turijn via een videopersconferentie vooruit naar de Giro, die zaterdag begint.
Mollema gaat het routeboek de komende dagen maar eens nauwkeurig bestuderen, kijken waar er kansen liggen. "Als je niet voor het klassement rijdt is je voorbereiding heel anders, niet alleen qua training maar ook qua focus. Ik ben meer relaxed dan wanneer ik klassementsambities zou hebben. Ik heb in training ook minder de focus gelegd op lange inspanningen, de langere klimmen, omdat ik wist dat ik met een ander plan naar Italië zou afreizen."
Wat hij al wel weet is dat zijn kansen later in de Giro liggen. "De laatste week is superzwaar. En we hebben in rit 11 een soort Strade Bianche. Maar elke etappe die ik kan winnen is interessant. Ik weet min of meer wel wat ons te wachten staat. Ik ben in ieder geval heel gemotiveerd en weet dat er meerdere kansen zijn. Ik moet gewoon een paar keer proberen met een groep in de aanval te gaan."
De vraag is nog hoe goed zijn ploeggenoot Vincenzo Nibali is na zijn trainingsongeval, waarbij hij een pols brak. Mollema: "Als Vincenzo goed is en voor het klassement wil gaan zal ik hem uiteraard helpen. Dat hebben we afgelopen winter al zo afgesproken. Ik heb vandaag drie uur met hem gefietst en hij oogde goed. Natuurlijk was zijn voorbereiding niet ideaal, maar ik denk dat hij ver kan komen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
23 uur geleden