Mollema ontspannen op jacht naar dagsucces in Giro
TURIJN (ANP) - In zijn achttiende grote ronde staat voor Bauke Mollema het klassement niet meer centraal. Twee jaar geleden sloot hij de Giro d'Italia nog af als de nummer 5 van het eindklassement, maar op 34-jarige leeftijd heeft de Groninger van Trek-Segafredo zichzelf nieuwe doelen gesteld. "In de eerste week zal ik het rustiger aan doen dan ik gewend ben. In de twee daaropvolgende weken hoop ik dat er kansen komen om mee te zitten in een ontsnapping", keek Mollema in Turijn via een videopersconferentie vooruit naar de Giro, die zaterdag begint.
Mollema gaat het routeboek de komende dagen maar eens nauwkeurig bestuderen, kijken waar er kansen liggen. "Als je niet voor het klassement rijdt is je voorbereiding heel anders, niet alleen qua training maar ook qua focus. Ik ben meer relaxed dan wanneer ik klassementsambities zou hebben. Ik heb in training ook minder de focus gelegd op lange inspanningen, de langere klimmen, omdat ik wist dat ik met een ander plan naar Italië zou afreizen."
Wat hij al wel weet is dat zijn kansen later in de Giro liggen. "De laatste week is superzwaar. En we hebben in rit 11 een soort Strade Bianche. Maar elke etappe die ik kan winnen is interessant. Ik weet min of meer wel wat ons te wachten staat. Ik ben in ieder geval heel gemotiveerd en weet dat er meerdere kansen zijn. Ik moet gewoon een paar keer proberen met een groep in de aanval te gaan."
De vraag is nog hoe goed zijn ploeggenoot Vincenzo Nibali is na zijn trainingsongeval, waarbij hij een pols brak. Mollema: "Als Vincenzo goed is en voor het klassement wil gaan zal ik hem uiteraard helpen. Dat hebben we afgelopen winter al zo afgesproken. Ik heb vandaag drie uur met hem gefietst en hij oogde goed. Natuurlijk was zijn voorbereiding niet ideaal, maar ik denk dat hij ver kan komen."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
38 minuten geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
18 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden