Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema: in 2 seconden Tour en seizoen in duigen

Mollema: in 2 seconden Tour en seizoen in duigen

CLERMONT-FERRAND (ANP) - Voor Bauke Mollema eindigde vrijdagmiddag het wielerseizoen na een val in de Tour. "Het is ontzettend balen. In 2 seconden ligt voor mij de Tour en de rest van het seizoen in duigen", vertelde de renner van Trek-Segafredo zaterdag, kort voordat hij het ziekenhuis in Clermont-Ferrand mocht verlaten, bij de NOS.

Mollema liep bij de val, veroorzaakt door twee renners van Arkéa-Samsic die met de sturen in elkaar haakten, een gecompliceerde breuk in zijn linkerpols op. Ook moesten er verwondingen in zijn gezicht worden gehecht. "Met name voor de operatie was de pijn behoorlijk heftig. Gelukkig kon ik meteen geholpen worden. Nu voelt het al iets minder pijnlijk en mag ik vanmiddag gelukkig naar huis." Mollema woont, zoals veel wielrenners, in Monaco.

De Groninger vertelde dat hij eigenlijk meteen na zijn val wist dat het goed mis was. "Voor me reden twee ploeggenoten van Arkéa tegen elkaar. Ik probeerde eromheen te rijden, maar vloog de bocht uit en sloeg over de kop. Ik hoopte dat de bosjes waar ik in reed mijn val zouden opvangen, maar eronder lagen stenen. Het is ontzettend zuur. Ik heb me weleens beter gevoeld."

Haalbaar

Mollema vertelde in de ambulance op weg naar het ziekenhuis nog te hebben gedacht dat deelname aan de Vuelta misschien nog haalbaar was. "Ik dacht: die is over een week of vijf, misschien red ik dat. Maar toen ik erachter kwam dat er meer botjes gebroken waren, wist ik dat het lastig wordt. Het zijn botjes die goed moeten herstellen. Als je er over een paar weken weer op valt, is de schade veel groter."

Hij stond dertiende in het algemeen klassement, met zicht op meer. "Ik voelde me heel goed, had zeker niet het gevoel dat ik als dertiende zou finishen. Ik herstelde goed, er kwamen nog tal van bergritten en een tijdrit die me zou liggen. En dan zit je opeens in het ziekenhuis."

Corona

Geen WK, geen Amstel Gold Race; Mollema was ook zaterdag ontgoocheld. "Het is al zo'n gek seizoen, met corona. Dan mag ik eindelijk koersen, voel ik me goed en kijk weer vooruit naar wedstrijden waar ik goed voor de dag kan komen, en dan gebeurt dit."

De 33-jarige Mollema was bezig aan zijn tiende Ronde van Frankrijk op rij. Hij moest in 2012 ook al een keer opgeven.

Meer uit Sport

Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

6 uur geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

10 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

11 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

17 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

18 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

21 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

21 uur geleden