Mollema heeft geen verklaring voor matige WK-tijdrit
WOLLONGONG (ANP) - Bauke Mollema kan niet verklaren waarom hij er zondag in de individuele tijdrit op de WK wielrennen niet aan te pas kwam. De Groninger werd slechts 25e, op ruime afstand van winnaar Tobias Foss uit Noorwegen. "Dit was een slechte tijdrit. Het viel heel erg tegen", vertelde Mollema, die afgelopen zomer voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen was geworden op de discipline.
Hij kon in het Australische Wollongong voor de camera van de NOS niet uitleggen wat er verkeerd was gegaan. "Ik weet het niet. Ik voelde me de hele week goed hier, heb ook goed getraind op de tijdritfiets met goede wattages. En ook voor de start was het gevoel goed."
Eenmaal een tijdje onderweg merkte Mollema dat hij na bochten niet meer goed kon versnellen. En toen kwam ook nog de anderhalve minuut na hem gestarte Zwitser Stefan Küng voorbij, de latere nummer 2. "Maar ik had al lang aan mijn wattages gezien dat het niet goed zat. Ik weet niet hoe het komt. Ik heb er alles aan gedaan."
Daan Hoole eindigde nog twee plaatsen voor Mollema. "Het was lastig, ik had geen superbenen. Ik ben met een goed tempo gestart, maar kon het niet volhouden. Het werd slordig. Dit was wat ik in me had", vertelde de jonge ploeggenoot van Mollema bij Trek-Segafredo bij de NOS.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
11 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
12 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
14 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
18 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
18 uur geleden