Mollema gaf alles maar moest ritzege in Giro laten aan Bouwman
POTENZA (ANP) - Bauke Mollema kon een lange dag in de aanval in de zevende etappe van de Giro d'Italia niet verzilveren met een ritzege. De 35-jarige wielrenner van Trek-Segafredo werd in de sprint in Potenza na 196 kilometer geklopt door medevluchter Koen Bouwman. "Jammer dat ik het niet kon afmaken", zei hij bij Eurosport.
"Het was een heel zware rit. In de eerste 60 à 70 kilometer werd al voluit gereden", aldus Mollema. "Daarna kwam ik in de vlucht en hoefde ik niet zoveel te doen, omdat onze ploeg erachter reed in het peloton."
Mollema wist dat Bouwman snel was. "We kennen elkaar allemaal en het was leuk om met hen in de vlucht te zitten", zei hij over landgenoten Bouwman, Tom Dumoulin en Wout Poels in de ontsnapping. "Het was niet mogelijk om hem te verslaan, maar ik heb alles gegeven." Na de sprint gaf hij Bouwman een klopje om hem te feliciteren.
Mollema zou met een overwinning een ritwinst in alle grote wielerronden geboekt hebben. Hij won eerder etappes in de Tour de France (in 2017 en 2021) en in de Ronde van Spanje (2013).
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
1 dag geleden