Mollema gaat voor Giro en Tour
WATERLOO (ANP) - Bauke Mollema zal komend wielerjaar zowel deelnemen aan de Giro d'Italia als de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Trek-Segafredo maandag bekendgemaakt. In beide grote rondes is de Italiaan Vincenzo Nibali een van zijn ploeggenoten.
Over de rolverdeling zegt de ploeg niets maar Nibali, die de Giro in 2013 en 2016 al won, zal met name in de ronde van zijn thuisland niet met minder dan het kopmanschap genoegen nemen. De 36-jarige Nibali won de Tour in 2014.
Mollema liep afgelopen jaar bij een val in de dertiende etappe van de Tour een gecompliceerde breuk in zijn linkerpols op. Daarmee was het seizoen voor de 34-jarige Nederlander meteen voorbij. Mollema reed al zeventien keer een grote ronde. In de Vuelta eindigde hij in 2011 als derde. In de Tour is de zesde plaats (2013) zijn beste klassering, in de Giro is dat zijn vijfde plaats in 2019. In die laatste ronde wacht hij nog op zijn eerste etappewinst.
De Italiaan Giulio Ciccone, tweevoudig ritwinnaar in de Giro en winnaar van de bergtrui in 2019, zal Mollema en Nibali vergezellen in de Giro. In de Vuelta staat hij later in het jaar als kopman aan de start. De Belg Jasper Stuyven en de Deen Mads Pedersen zijn de kopmannen in de klassiekers en zullen beiden in de Tour op jacht gaan naar dagsucces, zo meldt Trek.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Aanleiding is het besluit van het IOC om de schorsing van het Russisch Olympisch Comité op te heffen.
13 minuten geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
15 uur geledenLE LIORAN (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft op de Franse nationale feestdag de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Sloveense geletruidrager en wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na een zware etappe over 166,6 kilometer door het Centraal Massief alleen aan in skioord Le Lioran, waar hij in de Tour van 2024 verloor van zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard. Hij boekte zijn derde ritzege in deze Tour.
15 uur geledenAURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.
20 uur geledenZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
1 dag geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
1 dag geleden