
Mollema baalt van Giro-uitstapje in Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Voor Bauke Mollema hoeven uitstapjes, zoals de Ronde van Italië die dit jaar in Hongarije maakt, niet. Dat zei de renner van Trek-Segafredo twee dagen voordat de Giro in Boedapest begint. "Ik krijg hier nog geen Giro-gevoel. We zijn vandaag twee uur wezen fietsen. Ik vond het vooral gevaarlijk met al dat verkeer", mopperde Mollema, die ook dit jaar op jacht gaat naar een ritzege.
Drie dagen is de Giro op Hongaarse bodem, waarna de renners maandag naar Sicilië vliegen. "Ik zal blij zijn als we in Italië zijn. Het is natuurlijk verre van ideaal dat we na drie etappes al weer in het vliegtuig moeten stappen. Ook nog op maandagochtend in plaats van zondagavond, meteen na de rit. Daarmee kun je ook niet spreken van een rustdag."
Dinsdag gaat de Giro verder met een bergrit met aankomst op de flanken van de Etna.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Rolstoeltenniskampioene Diede de Groot gaat met trainer Dennis Sporrel werken. Na een samenwerking van tien jaar met Amanda Hopmans, kiest De Groot nu voor een ander. Sporrel beëindigde onlangs de samenwerking met proftennisser Tallon Griekspoor.
19 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Los Angeles Lakers worden verkocht in een recorddeal van 10 miljard dollar (8,7 miljard euro), meldt ESPN woensdag. Daarmee wordt de NBA-ploeg het hoogst gewaardeerde sportteam in de Amerikaanse geschiedenis. De familie Buss draagt haar meerderheidsbelang over aan miljardair Mark Walter, die al mede-eigenaar is.
8 uur geledenFLORENCE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is fit genoeg om komend weekend zijn rentree te maken bij de Grote Prijs van Italië. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo, dat op het circuit van Mugello met Veijer en zijn Turkse teamgenoot Deniz Öncü zal starten in de Moto2.
17 uur geledenPIURO (ANP) - João Almeida heeft de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates kwam na 193,2 kilometer na een lange solo als eerste over de streep in Piuro. De Brit Oscar Onley werd op 40 seconden tweede en Ben O'Connor uit Australië werd derde.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse topsport kent een homogene cultuur. Het maakt niet uit in welke tak van sport, de gemiddelde topsporter is iemand met weinig angst, die tegen een stootje kan en zelf problemen oplost. Dat komt naar voren uit het omvangrijke onderzoek van Verinorm naar de topsportcultuur in Nederland.
22 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Simeon Catharina is in de tweede ronde van de WK uitgeschakeld. Hij moest in de klasse tot 100 kilogram zijn meerdere erkennen in de Rus Matvey Kanikovskiy, die vorig jaar de Europese titel veroverde.
22 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Voor Guusje Steenhuis zijn de WK in Boedapest op een teleurstelling uitgelopen. De judoka liep in haar eerste wedstrijd tegen Anna Monta Olek in de klasse tot 78 kilogram een blessure op en kon de Duitse vervolgens onvoldoende partij bieden. Steenhuis maakte de wedstrijd wel af, maar greep een aantal keren naar haar pijnlijke schouder. Ze verloor met een waza-ari.
23 uur geleden