Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moldavische president claimt overwinning pro-Europese kamp

Moldavische president claimt overwinning pro-Europese kamp

CHISINAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - De pro-Europese president van Moldavië, Maia Sandu, heeft verklaard dat ze "met recht maar na een ongelijke strijd" de eerste ronde van de presidentsverkiezingen heeft gewonnen, net als het gelijktijdige referendum over lidmaatschap van de Europese Unie. Volgens de kiescommissie is inmiddels 99,77 procent van de stemmen geteld en heeft 50,46 procent voor lidmaatschap van de EU gestemd.

De verkiezingen en het referendum van zondag zijn volgens Sandu "een eerste slag geweest in de moeilijke strijd die de toekomst van het land bepaalt". Sandu behaalde rond de 40 procent van de stemmen en hierdoor is een tweede ronde nodig die 3 november wordt gehouden. Dan neemt ze het op tegen de pro-Russische Alexandr Stoianoglo.

Sandu beschuldigt Rusland ervan de uitslag van het referendum te hebben willen beïnvloeden. Volgens Rusland werd juist de oppositie tegen haar en tegen de aansluiting bij de EU tegengewerkt. Waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) zeggen dat de verkiezingen "goed georganiseerd" waren, maar dat de campagnes werden getekend door buitenlandse inmenging. Ook de Europese Commissie sprak van niet eerder vertoonde beïnvloeding vanuit Rusland.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

17 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

45 minuten geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

51 minuten geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

3 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

3 uur geleden