Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moldavische president claimt overwinning pro-Europese kamp

Moldavische president claimt overwinning pro-Europese kamp

CHISINAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - De pro-Europese president van Moldavië, Maia Sandu, heeft verklaard dat ze "met recht maar na een ongelijke strijd" de eerste ronde van de presidentsverkiezingen heeft gewonnen, net als het gelijktijdige referendum over lidmaatschap van de Europese Unie. Volgens de kiescommissie is inmiddels 99,77 procent van de stemmen geteld en heeft 50,46 procent voor lidmaatschap van de EU gestemd.

De verkiezingen en het referendum van zondag zijn volgens Sandu "een eerste slag geweest in de moeilijke strijd die de toekomst van het land bepaalt". Sandu behaalde rond de 40 procent van de stemmen en hierdoor is een tweede ronde nodig die 3 november wordt gehouden. Dan neemt ze het op tegen de pro-Russische Alexandr Stoianoglo.

Sandu beschuldigt Rusland ervan de uitslag van het referendum te hebben willen beïnvloeden. Volgens Rusland werd juist de oppositie tegen haar en tegen de aansluiting bij de EU tegengewerkt. Waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) zeggen dat de verkiezingen "goed georganiseerd" waren, maar dat de campagnes werden getekend door buitenlandse inmenging. Ook de Europese Commissie sprak van niet eerder vertoonde beïnvloeding vanuit Rusland.

Meer uit Buitenland

Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

11 minuten geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

1 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

7 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

7 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

11 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

16 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

17 uur geleden